"AFERA PANELOWA" Sprawa burmistrza Gryfic stanęła w miejscu...

Obrońcy burmistrza Gryfic oskarżonego o popełnienie przestępstwa polegającego m.in. na przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej tj. art. 231 § 2 Kodeksu Karnego, działają skutecznie. Sąd Okręgowy przychylił się do wniosku obrońcy, dotyczącego przekazania sprawy do Sądu Rejonowego w Gryficach. 

Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, a razem z nim dwóch urzędników i przedsiębiorca, stanęli przed sądem 19 września. Po ponad ośmiu miesiącach oczekiwania na proces, w pierwszych minutach sprawy obrońcy Andrzeja Szczygła i pozostałych oskarżonych złożyli wnioski formalne dotyczące uzupełnienia dokumentów i zmiany kwalifikacji czynów. Sąd na rozpatrzenie wniosków wyznaczył sobie czas do 4 października.

Czytaj: AFERA PANELOWA W GRYFICACH: Burmistrz Szczygieł stanął przed sądem

Dziś (04.10.) okazuje się, że Sąd Okręgowy w Szczecinie przychylił się do wniosku obrońców i przekazał sprawę do Sądu Rejonowego w Gryficach. Tymczasem prokuratura zaskarżyła decyzję sądu i teraz Sąd Apelacyjny zdecyduje, który sąd w ogóle zajmie się sprawą burmistrza Gryfic.  

Kiedy zapadnie wyrok w tej sprawie? Nie wiadomo. Można mieć wrażenie, że zapowiada się długi proces, bo jak widać obrońcy A. Szczygła znają się na rzeczy i wiedzą jak odłożyć wydanie wyroku w czasie. 

 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia