Groził matce pozbawieniem życia oraz uszkodzeniem ciała

2023-05-08 16:54
Sylwester Wasiak
2023-05-08 16:54

30-letni recydywista trafił za kratki, a do sądu przesłany został wobec niego akt oskarżenia o kierowanie gróźb karalnych wobec matki.

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, prokurator rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w okresie od 4 kwietnia 2022 r. do 27 września 2022 r. w Goleniowie wysyłał do matki wiadomości głosowe, w których groził jej pozbawieniem życia oraz uszkodzeniem ciała. Podejrzany zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

- Podejrzany 30-latek był już karany sądownie. Podczas przesłuchania nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 190 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast w przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę – informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!