GRA LIGA. Czy Pomorzanin rozegra ligowe spotkanie?

2021-11-13 10:18
Sylwester Wasiak
2021-11-13 10:18

Ważny wyjazdowy mecz Iny Goleniów, ale równie ważny mecz w Rewalu, gdzie Pomorzanin Nowogard zmierzy się z Wybrzeżem. Czy tym razem ekipa z Nowogardu zgodnie z zapowiedziami władz klubu rozegra to spotkanie?

Goleniowska Ina po ważnym wyjazdowym zwycięstwie w Manowie w czwartek, już jutro, a więc w niedzielę 14 listopada zmierzy się na wyjeździe z Gwardią Koszalin, która aktualnie zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli i dotychczas nie przegrała jeszcze w tym sezonie meczu przed własną publicznością (odniosła 5 zwycięstw i zanotowała 2 remisy). Podopiecznych Kamila Twarzyńskiego czeka trudna przeprawa, aczkolwiek biało-zieloni są zdolni do zdobycia trudnego terenu w Koszalinie.
Oczy kibiców zwrócone będą jednak na Rewal. Jutro dojdzie tam bowiem do pojedynku pomiędzy miejscowym Wybrzeżem Rewalskim, a Pomorzaninem. W Nowogardzie w ostatnim czasie oględnie mówiąc, nie działo się najlepiej. Olbrzymie problemy kadrowe, dwa walkowery i nie najlepsza atmosfera wokół klubu doprowadziły do tego, że w minioną środę doszło do spotkania burmistrza Nowogardu Roberta Czapli z władzami klubu. Co z tego spotkania wynikło. Poniżej fragment komunikatu opublikowanego przez Urząd Gminy w Nowogardzie:
Spotkanie dotyczące niepokojących sygnałów, które docierają do ratusza, odbyło się z inicjatywy władz gminy, które działaczy Pomorzanina poprosiły o wyjaśnianie (…) Co z wyjaśnień tych ostatnich wynikało? Przede wszystkim to, że klub nie jest zagrożony karną relegacją do niższych klas rozgrywkowych. Jego niedawna absencja w ligowym meczu z Mewą Resko, gdy nie udało się skompletować składu, spowodowana była plagą kontuzji, kwarantannami części piłkarzy, a nawet służbą jednego z nich na granicy polsko - białoruskiej. Prezes Skórniewski wyjaśniał, że była to sytuacja jednostkowa, która już się nie powtórzy. Dodał, że drużyna przechodzi obecnie przebudowę, zmieniono niedawno trenera pierwszego zespołu, a co za tym idzie - filozofię jego budowania. Pomorzanin chce bowiem stawiać przede wszystkim na własnych wychowanków, a nie piłkarzy z większych miast regionu, takich jak choćby Szczecin. I zapewniał, że zespół bez problemu dokończy rundę jesienną i przystąpi do wiosennej.
Na spotkaniu omówiono także szereg kwestii technicznych i finansowych, a burmistrz Robert Czapla poprosił przedstawicieli zarządu klubu o przedstawienie w możliwie szybkim terminie programu naprawczego, mającego uspokoić emocje w całym nowogardzkim środowisku piłkarskim i pozwalającego na wyjście z impasu. Spotkanie, w którego trakcie w obecności szerszej reprezentacji klubu, w tym piłkarzy pierwszego zespołu, plan ów ma zostać przedstawiony, odbędzie się w najbliższy czwartek. Na tym jednak gra w "otwarte karty" ma się nie skończyć, bo później ma się odbyć jeszcze jedna, tym razem otwarta dla wszystkich chętnych debata, podczas której przedstawiona zostanie możliwie szeroka informacja na temat tego, jak klub funkcjonuje, realizuje wydatki, z których znaczną część pokrywa gmina, a także tego, jakie działania zamierza podejmować w najbliższym czasie. Termin tego spotkania ustali zarząd klubu.

Terminarz weekendowych spotkań:
13 listopad (sobota)
Godz. 13.00: Masovia Maszewo - Spójnia Świdwin
KLASA A
Grupa 1
Godz. 12:00: Błękitni Trzygłów - Pomorzanin Przybiernów
Godz. 12:00: Orzeł Łoźnica - Jastrząb Łosośnica
Godz. 13:00: Zalew Stepnica - Bizon Cerkwica
Godz. 14:00: Pionier Żarnowo - Znicz Wysoka Kamieńska

14 listopad (niedziela)
PIŁKA NOŻNA
IV LIGA
Godz. 12:00: Gwardia Koszalin - Ina Goleniów
KLASA OKRĘGOWA
Godz. 13:00: Wybrzeże Rewalskie Rewal - Pomorzanin Nowogard
KLASA A
Grupa 2
Godz. 13:00: WODR Barzkowice - Dąb Dębice
Grupa 3
Godz. 12:00: Hanza Goleniów - Leśnik Kliniska
Godz. 13:00: Promień Mosty - Vielgovia Szczecin
Godz. 14:00: Tanowia Tanowo - OKS Center MD Goleniów

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kibic

odpowiedz
13.11.2021 23:34

Pomorzanin rozegra spotkanie w B klasie!!!