Goleniowskie odpady pojadą do Słajsina?

2020-09-23 16:35
Sylwester Wasiak
2020-09-23 16:35

Wczoraj odbyło się pierwsze robocze spotkanie przedstawicieli gminy Goleniów i dyrekcji Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie koło Nowogardu.

Przypomnijmy, że „zielone” światło do działania w tym kierunku burmistrzowi gminy Goleniów na ostatniej sesji dała Rada Miejska.
We wtorek 22 wrześni wiceburmistrzowie Henryk Zajko i Tomasz Banach odwiedzili Regionalny Zakład Gospodarowania Odpadami w Słajsinie k. Nowogardu. Spotkali się tam z przewodniczącym zarządu Celowego Związku Gmin R-XXI, Jackiem Chrzanowskim. Głównym celem rozmowy było wstępne omówienie warunków, na jakich Gmina Goleniów mogłaby przystąpić do CZG R-XXI, m.in. wysokość „wpisowego”, rocznych składek na rzecz Związku oraz obecne ceny przyjmowania odpadów przez tę instytucję.
- Co do przystąpienia do Celowego Związku Gmin R-XXI jestem jak najbardziej za realizacją tego pomysłu – mówi Tomasz Banach, wiceburmistrz gminy Goleniów. - Wczorajsza wizyta w Regionalnym Zakładzie Gospodarowania Odpadami utwierdziła mnie w przekonaniu, że to właściwy kierunek. Widziałem już wiele tego typu zakładów w Szwecji, Niemczech i Polsce, jednak ten w Nowogardzie zrobił na mnie największe wrażenie. Tam jest porządek i wszystko prowadzone tak jak trzeba. Zaprosiliśmy Zarząd R-XXI do odwiedzenia Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Goleniowie i takie spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek. W jego trakcie będziemy kontynuowali nasze rozmowy m.in. omawiając kwestie optymalizacji transportu śmieci do Słajsina – powiedział Tomasz Banach, wiceburmistrz gminy Goleniów.
Decyzję o przystąpieniu Gminy Goleniów do CZG R-XXI może podjąć Rada Miejska w Goleniowie. Jeśli taka decyzja zapadnie, to już na najbliższym, listopadowym walnym zgromadzeniu członków CZG R-XXI mogłaby zapaść uchwała o przyjęciu Goleniowa do Związku.
CZG R-XXI funkcjonuje od 18 lat i skupia 27 gmin zachodniopomorskich, a od przyszłego roku 28 (przystąpi gmina Łobez).
Dotychczas goleniowskie śmieci wożone są do podobnego zakładu w Myśliborzu.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!