Goleniowska policja podsumowała święta

2020-04-14 18:55
Sylwester Wasiak
2020-04-14 18:55

96 interwencji odnotowali policjanci w święta wielkanocne w powiecie goleniowskim.

Zatrzymano jednego nietrzeźwego rowerzystę (pisaliśmy o tym w artykule "Zygzakiem po jezdni"), odnotowano dwa wykroczenia, trzy kolizje drogowe oraz jedną kradzież z włamaniem. Jedna osoba została zatrzymana a także niestety mieliśmy jedno usiłowanie zabójstwa.
W związku z obowiązującymi obostrzeniami dotyczącymi przemieszczania się policjanci nałożyli siedem mandatów karnych oraz skierowano trzy wnioski o ukaranie do sądu w trybie art. 54 Kodeksu Wykroczeń.
- Tegoroczne Święta były zupełnie inne od tych z lat poprzednich, zmniejszony ruch na drogach naszego powiatu objawił się tym, że w czasie trwających od 11 kwietnia do 13 kwietnia br. Świąt Wielkanocnych, na drogach powiatu goleniowskiego nie odnotowaliśmy poważnych zdarzeń drogowych – informuje mł.asp. Anna Dygas. - Na terenie naszego powiatu miały miejsce 3 kolizje. Ujawniliśmy 1 nietrzeźwego kierującego. W przedmiotowym okresie funkcjonariusze interweniowali 96 razy. Większość mieszkańców stosowała się do nowych obostrzeń i ten czas spędzała w swoich domach. Niestety w wielkanocny wieczór na terenie Gminy Nowogard doszło do usiłowania zabójstwa. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Goleniowie – podsumowała świąteczny weekend mł. asp. A. Dygas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!