Goleniowska policja podsumowała święta

2020-12-28 18:20
Sylwester Wasiak
2020-12-28 18:20

Czy mundurowi otrzymali sygnały o łamaniu obostrzeń koronawirusowych przy świątecznym stole? Jak minęły święta Bożego Narodzenia w powiecie goleniowskim?

- W okresie od 23.12.2020 r. do dnia 27.12.2020 r. odnotowaliśmy łącznie 187 interwencji. Nie odnotowaliśmy zgłoszeń dotyczących cytuję: "przekroczenia limitu osób w trakcie spotkań rodzinnych". W niniejszym czasie otrzymaliśmy zgłoszenia o 2 kradzieżach. Na terenie nam podległym odnotowaliśmy 4 kolizje drogowe, 6 interwencji domowych. Zatrzymano 2 kierujących znajdujących się pod wpływem środków odurzających. Święta Bożego Narodzenia w naszym powiecie minęły spokojnie i bezpiecznie - poinformowała nas mł.asp. Anna Dygas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie
Przypomnijmy, że zgodnie z obecnie obowiązującymi wytycznymi, poza domownikami w wigilijnej wieczerzy mogło uczestniczyć pięć zaproszonych osób. Przepisy obowiązują do 17 stycznia, więc dotyczą także zbliżających się spotkań w Sylwestra.
Za łamanie obowiązujących obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemiologicznym policja może nałożyć pouczenie, mandat karny w wysokości do 500 zł, a także sporządzić wniosek o ukaranie do sądu lub notatkę do służb sanitarnych, które w drodze decyzji administracyjnej mogą nałożyć karę do 30 tys. zł.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!