Goleniowska jednostka otrzyma ambulans?

2023-03-30 5:45
Sylwester Wasiak
2023-03-30 5:45

Rozstrzygają się losy pierwszych karetek dla jednostek Państwowych Straży Pożarnych i Ochotniczych Straży Pożarnych. Jest szansa, że jeden z pierwszych takich ambulansów trafi do goleniowskiej jednostki.

Nowe regulacje wprowadzane przez rząd zakładają, iż w ciągu 10 lat (2023–2032) zakupione zostanie 2812 ambulansów dla gmin oraz jednostek organizacyjnych Państwowe Straży Pożarnej za ponad 2,3 mld zł.

- W Warszawie rozstrzygają się losy pierwszych karetek dla jednostek PSP i OSP i nie ukrywam, że jako komendant powiatowy jestem zainteresowany, aby jedna z pierwszych takich karetek w województwie zafunkcjonowała w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Goleniowie – powiedział wczoraj na sesji st. bryg. mgr inż. Arkadiusz Skrzypczak, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie. - Ilość zdarzeń medycznych nam wzrasta i chciałbym, żeby strażacy, a mamy na pokładzie pięciu ratowników medycznych mogli taką karetkę obsadzić i ratować ludzkie życie w sposób bardziej profesjonalny. Strażacy wyposażeni w karetkę czy to przy działaniach ratowniczo-gaśniczych czy po prostu przy wezwaniu z telefonu 112 taką pomoc udzielą dużo skuteczniej – powiedział komendant Skrzypczak.

 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

jarek

odpowiedz
30.03.2023 17:46

a po co? Czy stacja powgotowia otrzyma woz pozarniczy? A czemu nie?