Goleniowska grupa SPEED w akcji

2020-10-05 15:55
Sylwester Wasiak
2020-10-05 15:55

W niedzielę dwóch kolejnych kierowców straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Wczoraj w godzinach porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie w trakcie pomiaru prędkości w Stepnicy na ul. Krzywoustego zatrzymali kierującego pojazdem marki BMW, który jechał z prędkością 101 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kolejny śpieszący się kierowca został namierzony przez policyjną grupę SPEED o godzinie 9:00 w Kliniskach Wielkich na ul. Szczecińskiej. 33-letni mieszkaniec powiatu gryfińskiego jechał pojazdem marki Land Rover z prędkością 95 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 40 km/h. W obu przypadkach kierujący utracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy.
- Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), ujawnienie takiego czynu skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, iż poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego na duże niebezpieczeństwo – informuje mł.asp. Anna Dygas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!