Goleniów zostanie zasypany śmieciami?

2021-09-06 16:00
Sylwester Wasiak
2021-09-06 16:00

Od środy Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przestanie odbierać śmieci z terenu gminy Goleniów! Mieszkańcom grożą hałdy odpadów przy posesjach!!!

Od środy 8 września Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunlanej przestanie odbierać odpady w związku z końcem umowy. Śmieciowa przepychanka na linii burmistrz-Rada Miejska trwa od wielu miesięcy i jak do tej pory nie znaleziono konsensusu.
- Stara umowa się kończy i od środy PGK nie będzie już odbierać odpadów – potwierdził nam tę informację Tomasz Banach, wiceburmistrz Goleniowa. - Nie mamy pokrycia na finansowanie nowego rozstrzygnięcia, nie ma nowej umowy. To przykra sprawa, ale wyczerpaliśmy już wszystkie możliwości rozmów z Radą. Teraz wszystkie narzędzia, by tę sytuację rozwiązać leżą w rękach Rady Miejskiej, od podniesienia stawki, zmiany regulaminów, sposobu naliczania taryfy za odbiór śmieci, jak i zmian w budżecie. Czy radni się zdecydują? Trudno mi wyrokować. Zwołanie sesji w ciągu tygodnia mogłoby, myślę w jakiś sposób pomóc rozwiązać problem – powiedział nam Tomasz Banach, wiceburmistrz Goleniowa.
Śmieci segregowane i gabaryty będzie można jeszcze we własnym zakresie przez jakiś czas dostarczać do PGK.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!