Goleniów widać z daleka

2022-08-10 13:29
Paweł Palica
2022-08-10 13:29

Na ostatniej prostej jest budowa nowego dworca kolejowo - autobusowego w Goleniowie. Na budynku pojawiły się już sporych rozmiarów napisy z nazwą stacji.

ZDJĘCIE 1 z 3

Inwestycja, realizowana przez szczecińską firmę Prime Construction, ruszyła jesienią 2020 roku. Nie obyło się w jej trakcie bez turbulencji, termin sfinalizowania prac był więc kilka razy przesuwany, ostatecznie wszystko ma być gotowe z końcem sierpnia.

Jak się dzisiaj dowiedzieliśmy, w budynku oraz wokół niego prowadzone są obecnie prace wykończeniowe, by nie rzec - kosmetyczne. Pod zadaszeniem montowane jest oświetlenie, wkrótce na elewacji budynku dworcowego ma zostać zamontowana siatka cięto-ciągniona, a na przeszklonej poczekalni pojawiła się nazwa stacji. Jak widać na zdjęciach, z obu stron będzie widoczna z daleka.

Do wykonania są jeszcze prace związane z przełożeniem instalacji gazowej, której "kolizja" z nową infrastrukturą była jedną z przyczyn opóźnienia inwestycji. Pozwolenie na ich wykonanie już jednak zostało uzyskane. Wioleta Danowska z Wydziału Gospodarki Gminnej w goleniowskim magistracie powiedziała nam, że nie będzie to miało wpływu na obecnie obowiązujący termin realizacji kontraktu, a dokonanie odbiorów planowane jest na wrzesień.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!