Gigant na lotnisku w Goleniowie

2022-09-09 11:59
Paweł Palica
2022-09-09 11:59

6 września w nocy port lotniczy Szczecin-Goleniów stał się na chwilę jednym z najważniejszych portów cargo w Polsce. Wylądował tam Boeing 747, jeden z największych samolotów cargo na świeciw.

ZDJĘCIE 1 z 3

Samolot ten, lecący z Dalekiego Wschodu, wylądował w Goleniowie z ładunkiem dla polskiego klienta. Zadanie dla ludzi pracujących na lotnisku nie było proste, trzeba było bowiem najpierw pozyskać niezbędny sprzęt do obsługi samolotów cargo z innych lotnisk i przetransportować wszystko na miejsce. W tym celu użyto czterech dźwigów i specjalistycznych naczep. Dzięki temu wyładowano z samolotu około 100 ton towarów.

- To pierwszy taki transport, który wylądował na naszym lotnisku bezpośrednio z Dalekiego Wschodu. Wierzę, że to dopiero początek i z czasem nasze lotnisko stanie się prawdziwym portem hubowym cargo dla tej części Europy, obsługując ładunki importowane i eksportowane z całego świata - komentuje Maciej Dziadosz, prezes lotniska Szczecin-Goleniów. 

Przy wsparciu firmy DSV Air & Sea na naszym lotnisku wylądują łącznie dwa samoloty, które dostarczą z Azji w sumie 200 ton ładunku – po 100 ton na każdy samolot – dla jednej z marek z sektora e-commerce. Lądowanie kolejnego zaplanowane jest na 13 września.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!