Giełda przy kościele

2020-06-30 8:37
Sylwester Wasiak
2020-06-30 8:37

Czy miejskie służby uporają się z funkcjonującą nieformalnie od lat giełdą samochodową na parkingu przy kościele św. Katarzyny?

Takie zapytanie skierowała do obecnego na ostatniej sesji Arkadiusza Radawca, komendanta Straży Miejskiej radna Danuta Faryniarz
- Czy docierają do Pana informacje, że są tam ustawiane samochody przeznaczone do sprzedaży i te samochody stoją tam całymi tygodniami i miesiącami. Jest to sytuacja niekomfortowa dla mieszkańców w szczególności dla wiernych, którzy przyjeżdżają na msze do kościoła i nie mają możliwości zaparkowania swojego auta. Z drugiej strony godzi to również w wizerunek miasta, ponieważ jest to miejsce eksponowane, odwiedzane przez różnych gości. Czy zamierza Pan podjąć jakieś działania w tej sprawie? - pytała radna Danuta Faryniarz.
Komendant Straży Miejskiej poinformował, że sprawa jest Straży Miejskiej znana, choć nie jest to prawnie łatwy temat do rozwiązania.
- Na ten moment brakuje rozwiązań prawnych, które pozwoliłyby zareagować i docelowo usunąć taki pojazd z parkingu. Rodzi mi się w głowie kilka pomysłów, jednak wymaga to naszej wspólnej pracy, na pewno w najbliższym czasie przedstawię rozwiązania. Na ten moment mamy informacje o siedmiu pojazdach wystawionych na sprzedaż w tym miejscu – powiedział na sesji Arkadiusz Radawiec, komendant Straży Miejskiej w Goleniowie.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Wiola

odpowiedz
01.07.2020 23:06

Chyba każdy ma prawo tam zaparkować, również osoba która chce sprzedać samochód. Może straż miejska zainteresuje się zaśmieceniem przestrzeni plakatami wyborczymi a nie szykanami przeciwko tym z których pieniędzy są utrzymywani.