Gdzie w powiecie gryfickim żyje się najlepiej? [RANKING]

2023-11-27 10:42
Karol Szumny
2023-11-27 10:42

Serwis Samorządowy PAP przygotował ranking „Gmina Dobra do Życia” i przedstawił wskaźnik jakości życia w gminach 2023. Sprawdzamy, jak wypadły gminy powiatu gryfickiego.

Serwis Samorządowy PAP już po raz trzeci ogłosił wyniki rankingu „Gmina Dobra do Życia”, który pokazuje jakość życia w polskich gminach.

Co brano pod uwagę? W najogólniejszej definicji po prostu „stopień zaspokojenia potrzeb człowieka”. Co dokładnie? Środowisko naturalne, rozwój demograficzny, rozwój społeczno-ekonomiczny i dobrobyt, rynek pracy, warunki mieszkaniowe i energię, infrastrukturę osadniczą i ład przestrzenny, zdrowie i bezpieczeństwo, dostępność i jakość usług, dziedzictwo, kulturę i rekreację, a także spójność i aktywność społeczną.

I choć nasze gminy nie znalazły się w czołówce, to możemy sprawdzić, jak wypadły w TOP50 województwa zachodniopomorskiego. Na 9. miejscu znalazła się Gmina Rewal. Wskaźnik jakości życia wyniósł tu 59,23.

Dalej, na 36. miejscu, jest Gmina Trzebiatów. Wskaźnik jakości życia wyniósł tu 52,88. Następnie, na 44. pozycji, jest Gmina Gryfice. Wskaźnik (…) wykazał 52,01. Ranking TOP50 zamyka Gmina Płoty ze wskaźnikiem jakości życia 51,65.

Na 1. pozycji w województwie znalazła się Gmina Dobra, a dalej Gmina Kołbaskowo oraz Gmina Międzyzdroje. W ujęciu ogólnopolskim na miejscu pierwszym znalazła się, podobnie jak rok wcześniej, gmina wiejska Kleszczów (woj. łódzkie).

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!