Gdzie w powiecie goleniowskim żyje się najlepiej? [RANKING]

2023-11-28 6:16
Sylwester Wasiak
2023-11-28 6:16

Serwis Samorządowy PAP przygotował ranking „Gmina Dobra do Życia” i przedstawił wskaźnik jakości życia w gminach 2023. Sprawdzamy, jak wypadły gminy powiatu goleniowskiego.

 

Serwis Samorządowy PAP już po raz trzeci ogłosił wyniki rankingu „Gmina Dobra do Życia”, który pokazuje jakość życia w polskich gminach.

Co brano pod uwagę? W najogólniejszej definicji po prostu „stopień zaspokojenia potrzeb człowieka”. Co dokładnie? Środowisko naturalne, rozwój demograficzny, rozwój społeczno-ekonomiczny i dobrobyt, rynek pracy, warunki mieszkaniowe i energię, infrastrukturę osadniczą i ład przestrzenny, zdrowie i bezpieczeństwo, dostępność i jakość usług, dziedzictwo, kulturę i rekreację, a także spójność i aktywność społeczną.

I choć nasze gminy nie znalazły się w czołówce, to możemy sprawdzić, jak wypadły w TOP50 województwa zachodniopomorskiego. Na 12. miejscu znalazła się Gmina Goleniów. Wskaźnik jakości życia wyniósł tu 58,94.
Dalej, na 32. miejscu, jest Gmina Nowogard. Wskaźnik jakości życia wyniósł tu 53,09. Następnie, na 39. pozycji, jest Gmina Stepnica. Wskaźnik (…) wykazał 52,73. W rankingu TOP50 znalazła się jeszcze Gmina Osina ze wskaźnikiem jakości życia 51,76.

Na 1. pozycji w województwie znalazła się Gmina Dobra, a dalej Gmina Kołbaskowo oraz Gmina Dziwnów. W ujęciu ogólnopolskim na miejscu pierwszym znalazła się, podobnie jak rok wcześniej, gmina wiejska Kleszczów (woj. łódzkie).

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!