Fuszerka na Stadionie Miejskim? Odpowiedź: „Sparta nie umie posprzątać po sobie i tu jest problem”

2020-08-28 16:49
Tomasz Krupecki
2020-08-28 16:49

Piłkarze, którzy trenują na Stadionie Miejskim w Gryficach, nie rozumieją, dlaczego w nowo wybudowanym budynku socjalnym, biorąc prysznic muszą stać po kostki w wodzie. Odpowiedzialny za odbiór tego budynku dyrektor ZUK-u Stanisław Hołubczak odpowiada, że posadzki wykonane są w sposób prawidłowy. „Sparta nie umie posprzątać po sobie i tu jest problem.”

W tym roku do użytku został oddany budynek socjalny, który znajduje się na terenie stadionu piłkarskiego w Gryficach. Inwestycja długo oczekiwana przez sportowców, bo przez lata szatnie, prysznice i magazyn znajdowały się w starym, zużytym przez lata baraku. Od tego roku wszystko miało się zmienić za sprawą nowoczesnej infrastruktury. Jednak ku zdziwieniu sportowców jest gorzej, niż było.

- Nie rozumiem, jak to jest możliwe, że inwestycja za 2 miliony złotych została odebrana z takimi wadami. Kiedy bierzemy prysznic po treningu woda stoi po kostki, bo odpływy są źle wykonane – mówi w rozmowie z reporterem SuperPortalu24 nasz informator. – To nie wszystko. Brakuje wywietrzników, otwieramy okna, żeby para wyleciała, bo za kilka miesięcy na ścianach pojawi się pleśń i budynek zwyczajnie zgnije – opowiada nasz rozmówca, który jest rozgoryczony całą sytuacją.

Temat nowego budynku socjalnego próbował podjąć na środowej Sesji Rady Miejskiej przewodniczący Tomasz Kaszlej. Podczas obrad poprosił dyrektora Zakładu Usług Komunalnych Stanisława Hołubczaka o wyjaśnienia w tej sprawie.

- Panie dyrektorze czy prawdą jest, że posadzki są położone tak, że woda musiałaby płynąć pod górę by wpadła do kratki kanalizacyjnej, jeśli tak, to czy wykonawca jest już zobowiązany do tego, by to poprawić? – pytał przewodniczący Kaszlej.

Dyrektor ZUK-u Stanisław Hołubczak odpowiadając na pytanie przewodniczącego zaznaczył, że to nie jest temat, którym powinna zajmować się Rada. Dyrektor sprawę zna.

- Posadzki wykonane są w sposób prawidłowy, jednak problem z odprowadzeniem wody jest – powiedział dyrektor Hołubczak. – Myślę, że to nie jest temat, którym powinna się zajmować rada – dodał dyrektor i nie musiał długo czekać na reakcję pytającego.

- Panie dyrektorze, tu nie chodzi o to, żeby Rada się tym zajmowała. Ktoś odebrał i nie sprawdził, a okazuje się, że jak się tam zawodnicy kąpią, to woda praktycznie jest powyżej kostek i ona nie schodzi. To chyba jest problem? Wydaliśmy na tę inwestycję duże pieniądze, a okazuje się, że kratki są pod górkę – pytał Kaszlej. – Kto ma to naprawić wykonawca czy Sparta?

Dyrektor Hołubczak w dalszym ciągu odpowiadał, że to nie jest temat na obrady Rady Miejskiej. Zdaniem dyrektora to kłamstwo, że woda stoi po kostki w pomieszczeniach i stwierdził, że „Sparta nie umie posprzątać po sobie i tu jest problem.”

Jak udało się ustalić naszej redakcji, wykonawca jeszcze w tym roku usunie usterki. Nie może tego zrobić natychmiast, bo realizuje właśnie inne inwestycje.

Na zdjęciu: nowy budynek socjalny na Stadionie Miejskim w Gryficach.

Komentarze (12)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Krzysiek

odpowiedz
28.08.2020 19:39

Nie ma spadków w na podłogach to i woda się spływa. Chyba że są zapchane odpływy. Ale moim zdaniem to lipa została odebrana dlatego ten prezesik nie chce rady nadzorczej bo by wyszło jakieś szydło z worka ?. Zresztą całe Gryfice to jeden wielki przekręt w tych urzędach i tak dalej. Wszyscy won co do jednego wziąść na ich miejsce młodych wykształconych ludzi. Albo naprawdę bogatych co im się już nie będzie chciało kraść.

marko

28.08.2020 19:39

zgadzam się,dyrektor ma odpowiadać na pytania a nie się wymądrzać i do roboty a jak nie to zwolnić, konkurencja czeka na tak sprawnego menedżera

Boluś

odpowiedz
28.08.2020 17:43

Poziomica to bardzo skomplikowane urządzenie......

Marek

odpowiedz
28.08.2020 20:36

Lipę trzeba poprawić i tyle

Michał

odpowiedz
28.08.2020 20:37

Film. Normalnie powala po co takie coś dodawać do artykułu

kosmita

28.08.2020 20:37

A co się dziwisz, zdjęcia robione z misji Voyager 1.

Kamil

odpowiedz
29.08.2020 10:57

Tak to jest jak się bierze partaczy nie mają pojęcia o robocie a się biorą, wzięli by porządne firmy a nie wybierają swoje ustawione to później widać efekty

Andrew

odpowiedz
29.08.2020 21:52

Co za tupet? Rada miejska dała pieniądze na inwestycje i chce się dowiedzieć jak zostały wykorzystane. Czy ten ZUK to prywatny folwark? 😉

PAN

odpowiedz
29.08.2020 15:12

Zapraszam Pana Redaktora do Sowna tj. " Sowianki " Sowno na NOWE boisko( jeżeli tak to można nazwać)!!! Tam też jest dramat!!! Prawdopodobnie boisko kosztowało ponad 500 tysięcy złotych!!! "Murawa" - w sumie nie wiadomo czy tak to można nazwać jest w bardzo a to bardzo złym stanie, posiana siewnikiem, wysuszona,dziury!!! Ciekaw jestem, kto to odebrał od wykonawcy i czy ktoś w ogóle sprawował nad wykonawcą kontrolę!!!??? Proszę o INTERWENCJĘ!!! KIBIC

Marek

odpowiedz
31.08.2020 07:54

Proponuje zajrzeć do łazienki sędziów. Tam też można znaleźć kilka niedoróbek. Ja się tylko pytam kto to odebrał ??

bebele

odpowiedz
28.08.2020 19:47

czy Wy ludzie wiecie że woda idzie pod górę, :) Dziękuję, że mamy basen na Stadionie Gryfickim SUPER

Nurek

odpowiedz
31.08.2020 07:30

Gratulacje dwa baseny w tak małym miasteczku to ewenement na skalę kraju no no jestem pod wrażeniem.