Fizycznie i psychicznie znęcał się nad matką. Grozi mu 8 lat więzienia

2020-10-16 19:43
Katarzyna Adamiak
2020-10-16 19:43

Bił po całym ciele, krzyczał i ubliżał swojej matce. Oskarżony o fizyczne i psychiczne znęcanie 50-latek przyznał się do winy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. 

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu Rejonowego w Gryficach akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o to, że w okresie od co najmniej kwietnia 2020 r. do 3 czerwca 2020 r. w Gryficach znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką w ten sposób, że krzyczał na nią i ubliżał słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, bił po całym ciele powodując obrażenia ciała w postaci rany tłuczonej w okolicy powieki, krwiaka okularowego oczodołu prawego, głębokiego krwiaka okolicy kąta żuchwy po stronie lewej, podbiegnięć krwawych okolicy bocznej ramienia prawego oraz okolicy oczodołu prawego i czoła, podbiegnięć krwawych palców II i III ręki lewej, które naruszyły czynności narządów ciała pokrzywdzonej na okres poniżej 7 dni.


Podejrzany 50-latek mieszkał ze swoją matką. Kobieta korzystała z opieki Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryficach. Podczas jednej z wizyt pracownica tego ośrodka dostrzegła na ciele pokrzywdzonej zasinienie na czole oraz na lewym ramieniu, po czym powiadomiła policję.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 50) przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia. W przeszłości był karany sądownie.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo m.in. na podstawie art. 207 § 1a kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!