Finał Lata w Teatrze już jutro. Przedstawienie w Rampie [ZDJĘCIA]

2022-07-28 12:28
Paweł Palica
2022-07-28 12:28

"Stacja A gdyby..." to wyjątkowe, dwutygodniowe artystyczne półkolonie w Rampie Kultura dla dzieci z gminy Goleniów organizowane przez Goleniowski Dom Kultury we współpracy ze szczecińską Fundacją Tettere. Jutro zobaczyć będzie można ich efekty.

ZDJĘCIE 1 z 18

Inspirację do działań stanowiła książka „Stacja Nigdy w Życiu” Joanny Kulmowej - pisarki mieszkającej w Puszczy Goleniowskiej. Jej bohaterowie próbowali przywrócić do życia Leśną Stację, w Goleniowie pracowano z dziećmi w rewitalizowanych kolejowych budynkach i tam przeżywały one nietypowe wakacje. Młodzi ludzie przez 2 tygodnie bawili się, poznawali podstawy tworzenia scenografii, sztuki aktorskiej i muzycznej, pracując nad pokazem finałowym, który będzie zwieńczeniem projektu. Na pokaz finałowy zapraszają do Rampy Kultury 29 lipca 2022, o godz. 17.00 – wstęp bezpłatny.

Warsztaty prowadzili: Magdalena Gardas – Wasilewska (Fundacja Tettere, aktorka i reżyserka w Teatrze „Głowa mała”), Marta Łągiewka (aktorka Teatru Pleciuga, Fundacja Tettere), Kaja Cykalewicz – Licak (scenografka, ilustratorka, graficzka, Fundacja Tettere), Dominika (perkusistka, instuktorka gra na instrumencie – Opera na Zamku, Wood & Brass Band) oraz Mansfet Masny (trębacz, instruktor gry na instrumencie  - Opera na Zamku, Wood & Brass Band).

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!