Festyn dla Mikołaja i Anny. Spadł na nich grad nieszczęść

2022-07-29 9:33
Paweł Palica
2022-07-29 9:33

7 sierpnia na stadionie miejskim w Goleniowie odbędzie się festyn charytatywny na rzecz cierpiącego między innymi na zespół Schinzela - Giediona Mikołaja Błaszczyka z podgoleniowskiego Redostowa, którego mama... walczy z rakiem.

ZDJĘCIE 1 z 2

Lista schorzeń, z którymi Mikołaj zmaga się od urodzenia, jest wyjątkowo długa. Wady serca, nerek, stóp, wiotkość krtani, epilepsja to tylko początek. W skrócie: zespół Schinzela - Giediona, czyli genetycznie uwarunkowany zespół wad wrodzonych. Raptem 70 zdiagnozowanych dzieci na całym świecie… I wśród nich dziecko z Redostowa, jedyny obecnie żyjący z tą chorobą chłopiec w Polsce. Leczenie i rehabilitacja są oczywiście bardzo kosztowne, a co gorsza u mamy Mikołaja, Anny, zdiagnozowano niedawno raka piersi z przerzutami do węzłów chłonnych.

- W tej chwili nie tylko Mikołaj wymaga leczenia i rehabilitacji, ja również. Ale się nie poddamy, będziemy walczyć każdego dnia o powrót do zdrowia i do sprawności - komentuje Pani Anna.

7 sierpnia rodzinę Błaszczyków będzie można wesprzeć. Tego dnia na stadionie w Goleniowie odbędzie się piknik charytatywny na jej rzecz, a programie imprezy przewidziane są m.in. wielkie grillowanie, zumba, loteria z nagrodami dla dzieci, dmuchańce, kręcenie balonów, warsztaty kreatywne i wiele innycn atrakcji.

Już teraz wpłat dokonywać można za pośrednictwem Fundacji Siepomaga. Szczegóły TUTAJ.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!