Emilia Szymczak z awansem do Mistrzostw Europy

2023-03-15 5:58
Sylwester Wasiak
2023-03-15 5:58

Goleniowianka Emilia Szymczak wywalczyła z kobiecą reprezentacją Polski do lat 17 awans do finałów Mistrzostw Europy. Była zawodniczka Hanzy Goleniów miała znaczący udział w tym sukcesie kadry.

Foto: Łączy Nas Piłka/PZPN

Biało-czerwone w turnieju kwalifikacyjnym, który odbył się w Rumunii, wywalczyły w trzech spotkaniach siedem punktów. Po początkowych dwóch zwycięstwach z Estonią 2:0 i Rumunią 2:1, wczoraj w ostatnim spotkaniu po dramatycznej końcówce zremisowały z Czechami 2:2. Co istotne, asystę w tym meczu zaliczyła Emilia Szymczak. Polki zajęły ostatecznie pierwsze miejsce w swojej grupie. Pochodząca z Goleniowa Emilia Szymczak zagrała w pełnym wymiarze czasowym we wszystkich trzech spotkaniach. Przypomnijmy, że E. Szymczak aktualnie reprezentuje barwy ekstraklasowego Górnika Łęczna, zainteresowanie tą zawodniczką wyraziła jednak FC Barcelona i nie wykluczone, że być może młoda goleniowianka będzie bohaterką hitowego transferu (pisaliśmy o tym TUTAJ).
Finały mistrzostw Europy kobiet do lat 17 odbędą się w dniach 14-26 maja w Estonii. Weźmie w nich udział tylko osiem drużyn, które zostaną podzielone na dwie grupy.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!