EkoSejmik dobiegł końca

2021-04-24 10:25
Sylwester Wasiak
2021-04-24 10:25

„Przywróć naszą Ziemię” – pod takim hasłem odbywała się w tym roku jedna z największych imprez proekologicznych w naszym rejonie.

EkoSejmik On-line 2021 skupił społeczność przedszkoli i szkół z terenu gminy Maszewo. Jak informuje w imieniu organizatorów Anna Żak, od 13 kwietnia można było brać udział w proekologicznych konkursach i challenge’ach. Najwięcej uwagi przykuły „Ptaki Cudaki” „Żyją w rzece” oraz „Eko rap” oraz challenge - „Kroko dyl” polegający na codziennych spacerach i aktywnościach na świeżym powietrzu; „Nie garb” się, gdzie wszyscy chętni uczestnicy o ustalonych porach dnia wykonywali ćwiczenia gimnastyczne, które wpływają na prawidłową postawę ciał oraz wyzwanie szczególne, które odbyło się w Międzynarodowy Dzień Ziemi „Pick up 5” - podnieś 5 śmieci i przenieś do najbliższego kosza. Do akcji włączyli się lokalni i regionalni przedsiębiorcy, instytucje, samorządowcy, którzy ufundowali nagrody.
- Celem wydarzenia było popularyzacja postaw ekologicznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, rozwijanie wyobraźni oraz aktywizacja do działań na rzecz środowiska naturalnego. Dodatkowym aspektem tegorocznej edycji było również propagowanie języka angielskiego. Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym – napisała A. Żak.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!