Dziś blokada ronda w Gryficach

2020-10-26 12:20
Tomasz Krupecki
2020-10-26 12:20

Po dwóch czarnych spacerach w Gryficach, nadszedł czas na blokady rond. W Gryficach protestujący zablokują rondo, przy ulicy Kamieńskiej, Starogrodzkiej i 3-go Maja.

Od soboty w Gryficach trwają "czarne spacery", które są sprzeciwem po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej zakazuje kobietom podejmowania decyzji o przerywaniu ciąży. Nawet, gdy płód jest uszkodzony i dziecko urodzi się zdeformowane, bez szans na przeżycie.

W całej Polsce, w dużych miastach, a także w małych miejscowościach kobiety wychodzą na ulicę manifestować swoje niezadowolenie. Tak jest również w powiecie gryfickim. W Gryficach, Trzebiatowie i Płotach mieszkańcy spotykają się, by walczyć o prawa kobiet.

Dziś (26.10.) w wielu polskich miastach planowane są blokady rond. W Gryficach od godziny 16.00 protestujący zablokują rondo przy ulicy Kamieńskiej, Starogrodzkiej i 3-go Maja (wylot na Szczecin). 

Cała blokada może potrwać przynajmniej 60 minut.

 

Komentarze (17)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Nastka

odpowiedz
26.10.2020 15:51

Mam brata z porażeniem mózgowym. Kocham go. Cieszę się, ze jest. Ale naprawdę czasami człowiek już jest zmęczony i ma ochotę się poddać. Oczywiście każdy ma prawo do życia, każdy ma prawo do wyboru... Ale jak ktoś nie wie jak wyglada życie, opieka 24 na dobę nad taką osobą nie ma prawa się wypowiadać. Najlepiej jest się wymądrzać jak nie jest się sam w takiej sytuacji. Zero wsparcia od państwa, krzywe spojrzenia i śmiechy ludzi jak widzą takie chore osoby. Brak tolerancji. Także radzę takim przemądrzałym osobom zamknijcie te swoje wielkie mordy! Nigdy nie wiecie co przyniesie wam przyszłość, w jakiej sytuacji wy się znajdziecie albo wasi bliscy...

HEK-293

26.10.2020 15:51

Mam nadzieję, że wokół was są jeszcze osoby, na które możecie liczyć. A co do dziwnych spojrzeń, to też musisz sobie zdać sprawę, że to czasem wynika tylko i wyłącznie z ludzkiej ciekawości i nie musi znaczyć, że ktoś ma negatywne skojarzenia. Może jakby niepełnosprawni mieli trochę więcej odwagi wyjść, to z czasem byłoby trochę mniej tych spojrzeń... Jak można by ci pomóc?

HEK-293

26.10.2020 15:51

Yyy? "(...)każdy ma do wyboru..." czego? @Nastka, mogłabyś dokończyć swoją myśl, bo coś czuję, że ta końcówka może być ciekawa.

leon

odpowiedz
26.10.2020 14:11

Bardzo słusznie popieram !!!!!

Lemur

26.10.2020 14:11

leon to ty?

an

26.10.2020 14:11

widocznie masz coś z Biedronia

26.10.2020 16:40

Panowie,może podszkolić się z historii? Co dobrego robił kościół? Inkwizycji się zachciewa? Nie wXXI wieku. To wam brakuje rozumu. Pisowska zaraza was opanowała.h

And

odpowiedz
26.10.2020 17:39

Popieram kobiety mają rację nikt nie powinien decydować za Nie

HEK-293

26.10.2020 17:39

A one za kogoś (płód) już mogą, tak? Otóż w mojej opinii w chwili poczęcia dziecka oboje rodziców powinno być za nie odpowiedzialne, a po porodzie także za dalszy należyty jego rozwój. Teraz mężczyzna nierzadko może w tym czasie tylko się biernie temu przyglądać i żywić nadzieję, że jego wybranka dokona właściwego wyboru. Zrobić protest ojców, bo obecnie nierzadko tylko pozwala się im płacić alimenty.

Kasia

odpowiedz
26.10.2020 19:17

''List zza niebieskiej bramy'' A gdy już przyszli po mnie mamo a ty leżałaś na operacyjnym stole to dziś Ci się przyznam, za niebieską bramą, że się bałem o Ciebie, ja - nierozkwitłe pacholę Udawałem, że byłem mniejszy niż te trzy miesiące I wierzyłem, że może się wyrok nade mną odwlecze (że tak jak chłopczyk żydowski na paluszki się wspinał i przez oczy straceńcze dzielnie truchlejące udawał, że jest starszy, by zostać w szeregu) tak ja skurczyć się chciałem, kupując czas do ,,zabiegu’’ Nie chcę Ci powiedzieć jak mnie to wszystko bolało gdy mi chrząstki łamały posrebrzane szczypce jak mi nagle w mój świat grozą śmierci powiało a niemy krzyk łapali anieli na skrzypce Wiem, że najtrudniej im było zmiażdżyć moją głowę I Ty chyba wtedy drgnęłaś w uśpionej rozpaczy I chyba mnie jakimś pożegnałaś słowem które tylko sam Bóg rozpoznać w ziemskiej matni raczy Lekarz Ci powiedział, że byłabyś miała udanego syna w mej małej osobie Ciekaw tylko jestem czyś mi imię wybrała i czy Ci się śniło, że wciąż rosnę w Tobie? Koledzy mi mówili, że i oni się bali - przemocą urodzeni, wszyscy tacy mali - Ale każdy się modli za swą biedną mamę By ją Bóg mu wpuścił za niebieską bramę Ja już dziś mam osiem latek, plus te trzy miesiące I Matka Boża nas jak może co wieczór matuli Tylko jak się domyślasz nas tu jest tysiące Więc nie sposób każdego z osobna utulić Krystyna Dulak-Kulej

26.10.2020 19:36

Co to znaczy aborcja i jak wygląda? Opowiadał o tym przed Kongresem USA dr Anthony Levatino, który w latach 1981-85 dokonał 1200 aborcji, w tym ponad 100 w drugim trymestrze ciąży, nawet gdy płody miały już pół roczku. Ale uwaga! Przy tym tekście można zemdleć! A sam lekarz ze zwolennika aborcji stał się jej zaciekłym przeciwnikiem. „– Pacjentka już co najmniej od 2 miesięcy czuje ruchy dziecka, które ma już wtedy ok. 20 cm i waży do pół kg ”– zeznaje lekarz. I mówi dalej: – Po znacznym rozszerzeniu ścian szyjki macicy i ściągnięciu płynu owodniowego, w którym pływa płód, bierzesz do rąk stalowe kleszcze. Mają ok. 30 cm długości, a kończą je 5-centymetrowe szczęki wykończone rzędami ostrych zębów. Służą do chwytania i miażdżenia tkanek. Aborcję w drugim trymestrze robi się na ślepo. Dziecko może być w każdym położeniu w każdym miejscu macicy. Sięgasz więc w głąb i łapiesz wszystko, co się da. (...) Gdy coś złapiesz, zgniatasz to szczypcami i z całej siły ciągniesz. Naprawdę mocno. Czujesz, że coś w środku puszcza – a na zewnątrz pojawia się całkowicie już ukształtowana nóżka o długości ok. 15 cm. Wtedy znów sięgasz kleszczami do środka. Znów ciągniesz ze wszystkich sił. Wyciągasz podobnej długości rączkę. Sięgasz kolejny raz i kolejny... Wyciągasz kręgosłup, jelita, serce i płuca. Ale najtrudniejszą częścią aborcji w drugim trymestrze jest wydobycie główki dziecka, która w tym wieku jest wielkości dużej śliwki i na tym etapie pływa już swobodnie po macicy. Sięgniesz jej, gdy włożysz do środka całe kleszcze. A pewność, że złapałeś już główkę masz, gdy kleszcze coś skruszą, a na zewnątrz wypłynie biaława galaretka. To mózg dziecka. Teraz możesz już sięgać po resztki czaszki. Często wychodzi malutka twarzyczka, która patrzy na ciebie szklanymi oczkami. Gratulacje! Właśnie dokonałeś aborcji w drugim trymestrze. Potwierdziłeś prawo kobiety do dokonania wyboru. A jeśli wierzysz, że ta procedura nie powoduje u dziecka bólu – przemyśl to jeszcze raz. (...) Lekarz w ten wstrząsający sposób namawiał amerykański kongres do zakazu aborcji w USA. I nic dziwnego, że mając takie doświadczenia, stał się zaciekłym przeciwnikiem tej procedury. A wy oceńcie sami.

str

odpowiedz
26.10.2020 19:01

nie naleze do zadnego ugrupowania ale w dzisiejszym marszu przeszły same siebie do lidla i spowrotem praktycznie same dzieci nastolatkowie maszerowali krzyczac wólgaryzmy stojac w korku na osiedle za mostem majac otwarte okno usłyszałem rozmowe dwóch pan z tego jedna mówi do drógiej zobacz jaki korek a ta odpowiada i TAK MA BYC wiec tu chodzi chyba tylko o to aby pospacerowac po miescie zablokowac kierowców i zaistniec w internecie a sedno sprawy w której manifestuja schodzi na drugi plan

J

26.10.2020 19:01

Miałem niepowtarzalną okazję wyjaśniać mojemu 6-letniemu synowi znaczenie słowa "ebac", które krzyczano tak ochoczo. Dziekujemy!

HEK-293

odpowiedz
26.10.2020 17:36

Dlaczego są usuwane moje komentarze?

Ankaa

26.10.2020 17:36

Tak właśnie wyglada w tym kraju tak zwana wolność słowa...

26.10.2020 18:48

Oczywiście że Panie mają rację, ale komu dzisiaj dopiekły? PiSowczykom czy zwykłym ludziom chcącym wrócić po dniu pracy do domu?

I słusznie

odpowiedz
26.10.2020 19:07

protestują. Popieram je, tzn. kobiety. A nie złodzieja księżyca.