Dziki problem narasta

2023-05-10 19:21
Sylwester Wasiak
2023-05-10 19:21

Tylko w ciągu ostatnich kilku dni watahy dzików zniszczyły w kilku miejscach trawniki i rozrzuciły pojemniki ze śmieciami. Radny apeluje o powołanie sztabu kryzysowego!

Sprawa dotyczy Klinisk Wielkich, gdzie mieszkańcy od dłuższego czasu zgłaszają ten problem i jak twierdzą bez żadnej reakcji ze strony lokalnych władz. 26 kwietnia interweniował w tej sprawie radny Robert Kuszyński, który złożył zapytania do burmistrza gminy Goleniów.
- Przede wszystkim chciałbym dowiedzieć się, jakie kroki zostały podjęte w celu zmniejszenia populacji dzików z terenu sołectwa Kliniska Wielkie, czy burmistrz posiada decyzję o odłowieniu dzików, a jeśli tak to dlaczego nie jest ona realizowana. Na te pytania czekam wciąż na odpowiedź. Zaproponowałem również w maju wizję lokalną z udziałem kierownika Biura Ochrony Środowiska oraz panią sołtys na terenie sołectwa, niestety w tym przypadku również nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Wobec braku reakcji na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Spraw Społecznych, Edukacji, Kultury i Sportu złożyłem wniosek o powołanie sztabu kryzysowego z uwagi na rosnący problem - powiedział nam radny Robert Kuszyński.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!