Dzień Strażaka 2023 (zobaczcie zdjęcia)

2023-05-04 19:40
Sylwester Wasiak
2023-05-04 19:40

Dziś po południu w Radzanku odbyły się gminne uroczystości z okazji Dnia Strażaka, w których udział wziął m.in. st. bryg. mgr inż. Arkadiusz Skrzypczak, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie.

ZDJĘCIE 1 z 38

Wybór od lat tej niewielkiej wsi niedaleko Maszewa na obchody Dnia Strażaka nie jest przypadkowy. To tam bowiem zlokalizowany jest kościół filialny pw. św. Floriana, a więc patrona strażaków i to mszą świętą w tym kościele zapoczątkowana została uroczystość.
Po mszy wszyscy przeszli na plac znajdujący się przy wiejskiej świetlicy, gdzie odbyła się część oficjalny uroczystości, w której oprócz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie udział wzięli przedstawiciele gminnego samorządu na czele z burmistrzem Pawłem Piesio, liczne grono strażaków z jednostek OSP zlokalizowanych na terenie gminy Maszewo oraz mieszkańcy. W trakcie przemówienia burmistrz Paweł Piesio podziękował druhom za ich służbę.

- „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”, taki macie napis na sztandarze, to jest Wasze strażackie zawołanie, zawołanie jakże krótkie, ale które pokazuje cały przebieg Waszej służby. Przed chwilą mieliśmy przyjemność uczestniczyć razem z Wami w uroczystej mszy świętej, na której to Wy dziękowaliście panu Bogu za dane łaski i prosiliście o te dalsze łaski na Waszą służbę. Teraz w tym miejscu, to my wszyscy obecni pragniemy wam podziękować, za to, co czynicie dla nas, bo my wszyscy jak tutaj stoimy, jesteśmy równi wobec tych zdarzeń, które nas mogą spotkać. To Wy narażając swoje życie zdrowie, walczycie często o nasze życie, zdrowie i mienie. Dziękuję Wam bardzo za te wszystkie działania, które podejmujecie na terenie gminy Maszewo – powiedział m.in. do zgromadzonych burmistrz Paweł Piesio.
Zobaczcie zdjęcia z tej uroczystości

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!