Dziecinada i kompletny brak szacunku dla mieszkańców!

2021-01-18 6:00
Sylwester Wasiak
2021-01-18 6:00

Radny Wojciech Łebiński, szef klubu radnych burmistrza Roberta Krupowicza, ostro komentuje ostatnie wydarzenia związane z brakiem kworum na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej.

Przypomnijmy, że w piątek o godz. 9 miała się odbyć nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, w której programie był projekt uchwały budżetowej gminy Goleniów na 2021 rok, do którego wpisana została m.in. budowa ul. Metalowej, na którą gmina otrzymała rządowe dofinansowanie oraz projekt uchwały podnoszącej stawkę opłaty za odbiór śmieci do 30 złotych od osoby. Sesja została zwołana w trybie zdalnym i w wyznaczonym terminie zalogowało się 10 z 21 radnych (wymagane było 11 osób). Nie zalogował się nikt z obecnej opozycji, jedynie 10 radnych z obozu urzędującego burmistrza. Ten ewidentny bojkot opozycyjnych radnych wobec burmistrza i jego ekipy został powtórzony w kolejnych wyznaczonych terminach sesji o godz. 11 i 13 w piątek i o godz. 9 w sobotę. Przewodnicząca Krystyna Jaworska przeniosła obrady na wtorek 19 stycznia na godzinę 9. Całą sytuację skomentował dla Superportal24 Powiat Goleniowski Wojciech Łebiński, szef klubu radnych burmistrza Roberta Krupowicza.
- Dziecinada. Kompletny brak szacunku dla naszych mieszkańców. Żenujący przykład braku odpowiedzialności i pogrywania sobie dobrem wspólnym, jakim jest nasza gmina. To tylko niektóre ze zdań, jakie cisną mi się na usta po ostatnich wybrykach naszych koleżanek i kolegów radnych opozycyjnych. Bardzo niepokojące jest to, że cała ta grupa tak bezrefleksyjnie pędzi za niespełnionymi ambicjami na burmistrzowanie Panów Krzysztofa Sypienia i Łukasza Mituły. Niezrozumiałe dla mnie jest to, że przy kompletnym braku jakiejkolwiek propozycji budżetowych z ich strony są tak kategorycznie przeciw temu, co zaproponował Burmistrz. Przedstawionego w ostatnich dniach listu otwartych życzeń nie liczę jako propozycje budżetową, a bardziej jako niezbyt odkrywczą listę inwestycji, jakie powinny być w naszej gminie w najbliższych latach wykonane. Tym bardziej że ta lista zawiera inwestycje na kilkadziesiąt milionów, których w budżecie na 2021 rok nie mamy. Sesja nadzwyczajna zwołana została w wyniku podjęcia na początku tygodnia przez Wojewodę decyzji o dofinansowaniu budowy ulicy Metalowej. Sprawa o tyle pilna, że warunkiem otrzymania tych 5 milionów złotych jest skończenie tej dość dużej inwestycji do końca roku, więc trzeba ją szybko wprowadzić do budżetu, a budżet uchwalić. Wszystkim, którzy wypominają nam, że rok temu zdjęliśmy inwestycję z budżetu, przyznaje rację i jednocześnie chciałbym powiedzieć, że nie myli się ten, co nic nie robi. Inwestycja była i jest istotna, choć nadal uważam, że budowa tej drogi jest nazbyt kosztowna i nie rozwiązuje w 100% problemów osób tam mieszkających. Jednocześnie wierzę, że budowa tej drogi będzie początkiem zmian w tej dzielnicy i w kolejnych latach wyremontujemy zarówno ulicę Grenadierów, Sadową, jak i kolejne w tej okolicy. Reasumując. W najbliższy wtorek kolejne posiedzenie sesji nadzwyczajnej. Mam nadzieje, że państwo radni się opamiętają i pojawią się na tym posiedzeniu. Czekamy na konkretne, wyliczone propozycje do budżetu z ich strony. Jeśli oczywiście takie mają. Jeśli nie – to zawsze mogą w głosowaniu nad obecnym projektem budżetu wyrazić swoje zdanie na jego temat. Do tego zostali zobowiązani przez swoich wyborców. My pracujemy dalej. Gmina potrzebuje bieżącego podejmowania uchwał, a w nadchodzącym tygodniu mamy zaplanowane posiedzenia czterech komisji i ciekawy jestem czy te posiedzenia radni opozycyjni również będą ignorować - podsumował wydarzenie w Radzie Miejskiej W. Łebiński.


Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Wiktor

odpowiedz
18.01.2021 11:15

Brak szacunku i żenujący przykład braku odpowiedzialności i pogrywania sobie dobrem wspólnym, jakim jest gmina gmina Goleniów, okazywał, okazuje i prawdopodobnie będzie nadal okazywał Pan Zajko, który zresztą reprezentuje Burmistrza Krupowicza. Czy szantaż to dobry przykład ? Przecież wiemy o co Burmistrzowi chodzi !

mieszkaniec gminy

odpowiedz
18.01.2021 08:46

Stuknij się Pan w łeb...

Wiesław.

odpowiedz
19.01.2021 16:45

Krupowicz niech nie daje na kościół tylko na śmieci.