Drogowy morderca pod sąd!

2020-02-21 11:37
Paweł Palica
2020-02-21 11:37

Prokuratora skierowała już do Sądu Rejonowego w Goleniowie akt oskarżenia przeciwko 35–letniemu mężczyźnie, który w sierpniu ubiegłego roku spowodował śmiertelny w skutkach wypadek pod Przybiernowem.

Do tragicznego zdarzenia doszło 31 sierpnia wieczorem. Kierowca dostawczego auta marki Nissan Interstar, jadąc drogą krajową nr 3, nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania, wskutek czego zjechał na lewy pas awaryjny jezdni i zderzył się z jadącym prawidłowo z naprzeciwka fordem mondeo. Ten następnie też zjechał na lewy pas jezdni i czołowo zderzył się z mercedesem sprinterem, którego kierowca nie przeżył wypadku. Kierowca forda miał więcej szczęścia, ale też doznał poważnych obrażeń.

Sprawca wypadku, jak się później okazało, był pod wpływem amfetaminy - badania wykryły jej stężenie we krwi na poziomie 233,4 ng/ml. Za zarzucany czyn grozi sprawcy kara pozbawienia wolności do 12 lat, nie mniej niż 2 lata. W toku postępowania przygotowawczego stosowany był wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!