Drogowa rewolucja w Stepnicy tuż tuż

2021-05-06 15:16
Sylwester Wasiak
2021-05-06 15:16

Już tylko kilka dni dzieli mieszkańców Stepnicy od początku generalnej przebudowy głównej ulicy w tej miejscowości! Przeczytajcie, jak mocno zmieni się układ komunikacyjny w tej miejscowości...

Jak poinformował burmistrz Andrzej Wyganowski, w najbliższy wtorek 11 maja firma Strabag rozpocznie drugi etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 111, obejmujący odcinek od wjazdu do Stepnicy do mostu na Gowienicy. W ramach przebudowy zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni, nowe chodniki, kanalizacja wód opadowych. Zostaną także wykonane nowe przejścia dla pieszych, wysepki objazdowe spowalniające ruch drogowy oraz nowe oświetlenie uliczne. Dotychczasowe skrzyżowanie dróg z kierunku Goleniowa i Rokity zostanie zastąpione rondem. Zostanie wykonana wzdłuż jezdni ścieżka rowerowa oraz w ramach wyprofilowania zakrętu zostanie rozebrany budynek, w którym w przeszłości znajdowało się kino. Koszt przebudowy to 13 973 889 zł Zakończenie tej inwestycji planowane jest na maj 2022 r.
- Zwracam się do Państwa z prośbą o wykazanie się wyrozumiałością i cierpliwością na czas przebudowy drogi – zaapelował Andrzej Wyganowski, burmistrz Stepnicy.
Trzeci etap kończący przebudowę drogi nr 111, który obejmuje odcinek od mostu na Gowienicy do skrzyżowania na Stepniczce jest aktualnie w fazie projektowania. Głównym przedsięwzięciem tego etapu będzie budowa nowego mostu na Gowienicy. Zgodnie z planem przebudowa tego odcinka ma się rozpocząć w 2022 r.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Gosia

odpowiedz
06.05.2021 16:37

Kiedy ktoś poinformuje kierowców że trasa alternatywna jest słabo przejezdna? Jakieś znaki z każdej strony powinny zostać postawione żeby nie stać w korkach.