Dramatyczna sytuacja lotniska w Goleniowie. Wkrótce może być jeszcze gorzej

2020-08-14 13:59
Katarzyna Adamiak
2020-08-14 13:59

O stojącym u skraju bankructwa goleniowskim lotnisku alarmował zachodniopomorski marszałek. Informacje o trudnej sytuacji potwierdza Zarząd Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, który w oficjalnym komunikacie informuje, że „na przełomie sierpnia i września sytuacja ta może znacznie się pogorszyć utrudniając dalsze jego funkcjonowanie”.

Na początku tygodnia marszałek województwa zachodniopomorskiego alarmował, że Port Lotniczy Szczecin-Goleniów jest o włos od ogłoszenia upadłości. W problemy finansowe wpędziła lotnisko pandemia koronawirusa, z powodu której od 15 marca do 1 lipca zawieszone były loty pasażerskie.

Sytuację lotniska poprawić miało rządowe wsparcie. Takiego jednak, pomimo obietnic składanych przez przedstawicieli Rządu PiS Marcina Horały i Jacka Sasina, goleniowskie lotnisko nie otrzymało.

Głos w sprawie sytuacji finansowej portu lotniczego Szczecin - Goleniów wystosował jego zarząd. Poniżej w całości publikujemy oficjalny komunikat.

W nawiązaniu do informacji prasowych ukazujących się w ostatnim czasie pragniemy poinformować, iż Spółka, mimo trudnej sytuacji finansowej, czyni wszelkie starania mające na celu utrzymanie lotniska pod względem operacyjnym w taki sposób aby bez zakłóceń i w sposób bezpieczny obsługiwać starty i lądowania statków powietrznych.
Mimo bardzo trudnej sytuacji spowodowanej Covid-19, dzięki majowej pożyczce płynnościowej otrzymanej dzięki wsparciu Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, od Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, lotnisko było w stanie przygotować się do czerwcowego, ponownego uruchomienia ruchu lotniczego, działać bez zakłóceń do sierpnia, w miarę możliwości regulując swoje zobowiązania, w szczególności w stosunku do pracowników lotniska.
Jednakże, w związku z ograniczeniami w podróżowaniu, mimo usilnych starań Spółki związanych z przywracaniem ruchu lotniczego (nowe połączenia do Lwowa, Rzeszowa, Zadaru) kwota pożyczki pozyskanej od Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego powoli jest na wyczerpaniu, a bez przekazania deklarowanej pomocy Wspólników Spółki wspartej dodatkowo państwową pomocą dla lotnisk, na przełomie sierpnia i września sytuacja ta może znacznie się pogorszyć utrudniając dalsze jego funkcjonowanie.
Obecnie trwają prace Wspólników Spółki nad złożeniem wniosku notyfikacyjnego do Komisji Europejskiej, w ramach którego Spółka ma pozyskać środki na dalsze funkcjonowanie oraz program inwestycyjny.
Jesteśmy w stałym kontakcie ze Wspólnikami i mamy nadzieję, że wszyscy Wspólnicy Spółki mają na celu jej dalsze funkcjonowanie oraz rozwój zachodniopomorskiego lotniska, dlatego też liczymy, na szybki postęp prac związany ze złożeniem wniosku notyfikacyjnego, tak aby Port Lotniczy Szczecin – Goleniów mógł w dalszym okresie nie tylko funkcjonować ale również się rozwijać.

Komentarze (14)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

ja sam

14.08.2020 20:39

Poprzednicy przecież dawali,więc i Ci powinni...A nie....poprzednicy przecież nic nie dawali,tylko rozkradali...Coś mi się POmyliło...

Anty Pis

odpowiedz
14.08.2020 15:44

Nikt Wam tyle nie da co Wam PIS obiecał

Jan

14.08.2020 15:44

To było inaczej PINIĘDZY NI MA I NIE BĘDZIE.

Janek

14.08.2020 15:44

Niby Ci polityka wisi A bronisz PiS który nie przejmuje się obecna sytuacja w kraju i upadkiem gospodarki, tylko podwyżki sobie przyznaje.Malo w sejmie biorą? A ludzie niektórzy na chleb nie mają

Mi to wisi

14.08.2020 15:44

Kolego - nikt zwykłym ludziom nie dał i już nigdy nie da tyle,co właśnie Partia przez Ciebie nielubiana.Mi polityka wisi,ale Twój wpis to raczej o PO powinien być,czy o Lewicy ogólnie. Tak to jest ,jak się szybko zapomina jak rządzili poprzednicy... Takie społeczeństwo.

Dan

14.08.2020 15:44

To raczej brzmi - nikt nie jest w stanie wam tyle dać , co platforma obywatelska wam jest skłonna obiecać

Andrzej

odpowiedz
14.08.2020 17:00

Lotnisko bankrutuje - a wasi koledzy uchwalają podwyżki pensji- stać was będzie na rezygnację z podwyżek,a pieniążki przekażecie na lotnisko.Po drugie takich nierobów z naszych podatków,nie jest wskazane utrzymywać.Każde miasto zarządzane przez takich kłamliwych ludzi to wstyd - nie wykoszone w miejscach turystycznych.bród,syf, jednym słowem- tylko takiego marszałka w tych chaszczach brakuje.

Ja

14.08.2020 17:00

Lotnisko wyborcom PiS nie jest potrzebne, oni latają tylko do kościoła

andrzej

14.08.2020 17:00

Ma Pan rację,to są typowe nieroby,a Marszałek,to wzór lenistwa.Ten facet zapomniał że zarządza całym województwem-a nie tylko swym portfelem.

Boges

odpowiedz
15.08.2020 16:48

Jeszcze wierzycie politykom pisowskim zwłaszcza Sasinowi i Horale. Jaja z was ronią!

Andrzej

15.08.2020 16:48

Jestem ciekaw zarozumialcu czy pobierasz zapomogi PIS,500+,300 + i inne .Prawdziwy wróg PIS-u,brzydził by się takimi pieniędzmi,wolał by na nie zapracować np rozładowując wagony.- ale ty wolisz mielić jęzorem,a zarazem brać wszystko co dają- typowa hipokryzja.

Michał Gryfice

odpowiedz
17.08.2020 21:29

Wszyscy krzyczą i wyrażają niezadowolenie A ciekawe ilu z was właśnie na nich zagłosowało

Marco

odpowiedz
14.08.2020 23:04

Utworzyć przeloty Goleniów - Kolonia (Niemcy)