Double IronMan Finisher z Goleniowa

2023-09-04 17:21

Rafał Pryk z Goleniowa wystartował w miniony weekend w zawodach na dystansie Duble IronMan, pokonując morderczy dystans 452 kilometrów!

To były pierwsze zawody na tym dystansie ultra, które rozegrane zostały w Bolesławcu nad Prosną. Udział w nich wziął Rafał Pryk z Goleniowa, który zmierzył się z podwójnym dystansem IronMana, na który złożyło się przepłynięcie dystansu 7,6 kilometra, przejechanie rowerem 360 kilometrów i na koniec przebiegnięcie podwójnego maratonu (84,4 km). Ultras z Goleniowa nie dosyć, że pokonał ten dystans o łącznej długości 452 kilometrów, to na dodatek w kategorii wiekowej stanął na najniższym stopniu podium!

Rafał spędził na trasie łącznie ponad 29 godzin! Dystans pływacki (7,6km) pokonał w czasie 3:09:16, część na rowerze (360km) zajęła mu 14:23:46, a na koniec bieg (84,4km) ukończył w czasie 11:07:54

- Chciałbym bardzo podziękować Mirkowi, moim rodzicom, jak i mojemu synowi za wszelką pomoc, którą mi udzielali na wszystkich etapach tych zawodów, a nie było łatwo! Chciałbym również podziękować mojemu trenerowi Alkowi Wierzchoniowi za przygotowania do wszystkich zawodów! Jak i również Izabeli Kachnowicz, Gosi Popek, Łukaszowi Dawidowi za wspólne treningi przez lata, za wsparcie, za wiarę we mnie – podsumował swój start Rafał Pryk.