Dominator z Goleniowa

2024-03-19 5:45
Sylwester Wasiak
2024-03-19 5:45

Po raz trzeci z rzędu Krystian Zalewski z Goleniowa triumfował w Recordowej Dziesiątce – dawniej Maniacka w Poznaniu. To prawdziwa dominacja naszego zawodnika w historii tych biegów, nieoficjalnie inaugurujących sezon biegowy.

Foto:Tomasz Szwajkowski

Na starcie jubileuszowej, 20. edycji tej imprezy stanęło nieco ponad 3000 zawodników. Bieg od lat cieszy się dużą popularnością i jest uznawany za jeden z najszybszych w Polsce. Po raz trzeci z rzędu triumfował w nim Krystian Zalewski, który pokonał 10-kilometrową trasę w czasie 28:56. Do jego własnego rekordu trasy z ubiegłego roku zabrakło jedynie 2 sekundy, a o 4 sekundy wyprzedził drugiego na mecie Sebastiana Nowickiego.

- Bieg tak naprawdę ułożył się zgodnie z moimi i trenera przewidywaniami, czyli musiałem wziąć ciężar prowadzenia na siebie i narzucić swoje tempo biegu. Niestety zawodnicy nie chcieli współpracować i skupili się tylko na tym, aby trzymać się moich pleców, osłaniając się przed silnym wiatrem. Wiedząc, że jestem dobrze przygotowany i w dobrej dyspozycji, nie zwracałem na to uwagi i biegłem swoje z zamiarem zwycięstwa i poprawy rekordu trasy. Mimo że do rekordu zabrakło, to wynik na mecie 28:56 jest naprawdę dobry prognostykiem przed docelowym startem w maratonie. Teraz czas na trening i szlifowanie formy – podsumował swój występ Krystian Zalewski.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!