Dom Seniora w Maszewie – poznaliśmy szczegóły

2020-05-20 6:12
Sylwester Wasiak
2020-05-20 6:12

221 741,78 zł trafi do gminy Maszewo na utworzenie Dziennego Domu Seniora dla 30 osób.

- Placówka zostanie zlokalizowana w Szkole Podstawowej, a dokładniej w pomieszczeniach, w których przed laty mieściła się stołówka i świetlica szkolna. Na realizację tego przedsięwzięcia mamy czas do końca bieżącego roku, a po uruchomieniu prowadzone będą tam działania m.in. o profilu kulturalnym, edukacyjnym, kulinarnym czy zdrowotnym – informuje Paweł Piesio, burmistrz gminy Maszewo.
Gmina otrzyma z rządowego programu Senior+ ponad 220 tysięcy złotych - najwięcej spośród wszystkich beneficjentów tegorocznej edycji.
Z własnego budżetu gmina przeznaczy na ten cel w tym roku kwotę około 50 tysięcy złotych, która zostanie przeznaczona na projekt budowlany oraz drobne wyposażenie. W przyszłorocznym budżecie trzeba będzie zabezpieczyć pieniądze na obsługę Domu Seniora, który powinien rozpocząć swoją działalność w 2021 roku.
Dzienny Dom Seniora w Maszewie będzie miejscem do aktywnego spędzania czasu przez osoby powyżej 60 roku życia.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Violetta

odpowiedz
20.05.2020 08:35

Idea piękna ale miejsce nie koniecznie odpowiednie. Pracowałam tam wiele lat. Nisko. Zagrzybione, zawilgocone. Z tego co pamiętam miało powstać to centrum w budynku po gimnazjum.