Dofinansowanie dla kościoła w Maszkowie. Kolejne prace już niebawem

2023-07-31 18:41
Karol Szumny
2023-07-31 18:41

Dzisiaj przy kościele w Maszkowie (gm. Nowogard) burmistrz Robert Czapla oraz proboszcz parafii Żabowo Krzysztof Kopala podpisali umowę na finansowanie części remontu kościoła.

W kościele w Maszkowie zostaną przeprowadzone kolejne prace remontowe. Gmina Nowogard wesprze finansowo tę inwestycję.

- Spotykamy się dzisiaj, aby podpisać umowę na finansowanie części remontu tego pięknego zabytku gminy Nowogard. Skierowaliśmy do Rady Miejskiej projekt uchwały o zabezpieczenie środków, Rada Miejska te środki zabezpieczyła, dziś podpisujemy umowę, więc będzie można przystąpić do prac – mówi Robert Czapla, burmistrz Nowogardu.

- Kiedy przybyłem do parafii, dach był już zrobiony, ale poza dachem trzeba było wiele rzeczy podjąć. […] Przez trzy lata wykonywaliśmy poszczególne prace: wymiana belek, stropu i zaplanowaliśmy również wymianę całej elektryki i instalację odgromową – dodaje ks. Krzysztof Kopala, proboszcz parafii.

- Ta inwestycja jest potrzebna. Zaczęliśmy od wymiany dachu, ponieważ był w opłakanym stanie, później wymieniliśmy okna, drzwi oraz strop. Teraz zaczynamy elektrykę. Z naszego kościółka, który był w złym stanie, robi się perełeczka – zaznacza Krzysztof Bernach, sołtys Maszkowa.

Burmistrz Nowogardu zapowiedział, że środki na kolejne inwestycje kościoła w Maszkowie na pewno się znajdą.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!