Dodatkowe 3,1mln zł na umowę z PGK przegłosowane

2020-09-09 15:31
Sylwester Wasiak
2020-09-09 15:31

Po podpisaniu umowy z PGK, czeka nas ponownie dyskusja nad metodą obliczenia stawki za śmieci – powiedział nam Henryk Zajko, wiceburmistrz gminy Goleniów.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Goleniowie, radni w stosunku głosów 11:9 przegłosowali zmiany w budżecie i tym samym zgodzili się na wyasygnowanie dodatkowej kwoty z tegorocznego budżetu w wysokości 3,1 mln złotych potrzebnej do podpisania nowej umowy z PGK.
Wiemy zatem, że umowa zostanie podpisana i po 12 września śmieci będą nadal odbierane od mieszkańców gminy Goleniów. Nie zmieniona, póki co pozostaje stawka za odbiór odpadów od osoby, która wynosi 12 zł miesięcznie (kara za brak segregacji 24zł). W tym przypadku jednak trzeba liczyć się ze zmianami, gdyż system się nie bilansuje.
- Będę inicjował spotkania wspólnych komisji Rady Miejskiej – mówi wiceburmistrz Henryk Zajko. - Chciałbym, abyśmy porozmawiali o nowym regulaminie i przede wszystkim metodzie, na podstawie której wypracowana zostanie nowa stawka za odbiór śmieci. Do tej pory po wcześniejszych dyskusjach i ustaleniach Rady Miejskiej system opieraliśmy na metodzie od osoby, który jednak jak wiemy, nie identyfikuje ilości osób w gospodarstwie tak jak, chociażby metoda od zużycia wody. Wiem, że woda nie produkuje odpadów, ale z kolei identyfikuje ilość osób w nieruchomości. Czeka nas praca nad uszczelnieniem systemu – powiedział nam Henryk Zajko, wiceburmistrz gminy Goleniów.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

09.09.2020 18:35

Niedługo śmieci sami będziemy musieli dowozić do PGK i zapłacić za otwarcie bramy. Monopol rządzi się swoimi prawami niestety.