Dilerski duet zatrzymany

2024-02-11 8:25
Sylwester Wasiak
2024-02-11 8:25

Kilkaset gram amfetaminy oraz ziela konopi przechwycili policjanci w wyniku przeszukania jednego z mieszkań. Zatrzymani w tej sprawie zostali mężczyzna i kobieta.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Rejonowego w Goleniowie akt oskarżenia wobec sprawcy, który w swoim mieszkaniu, posiadał znaczne ilości substancji psychotropowej w postaci 380 g amfetaminy oraz środka odurzającego w postaci 0,5 g ziela konopi innych niż włókniste.
Funkcjonariusze Policji w wyniku przeprowadzonych przeszukań w dniu 30 sierpnia 2023 r. ujawnili u sprawcy biały proszek oraz susz roślinny wykazujące cechy substancji, których posiadanie jest zabronione. Nadto zabezpieczono 110 szt. woreczków foliowych z zapięciem strunowym oraz wagę elektroniczną. Przeprowadzone w toku śledztwa badania kryminalistyczne potwierdziły, że jest to substancja psychotropowa – amfetamina oraz ziele konopi innych niż włókniste.
Ustalono także że sprawca wraz ze swoją partnerką udzielali substancji psychotropowych innym osobom, w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Wobec obojga sprawców, na wniosek prokuratora, został zastosowany izolacyjny środek zapobiegawczy – tymczasowe aresztowania. Oboje nie byli uprzednio karany. W toku czynności procesowych przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.
Za przestępstwo posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej, jak i za odpłatne udzielanie narkotyków grożą kary pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!