Dealer za kratami

2023-11-18 7:35
Sylwester Wasiak
2023-11-18 7:35

Ziele konopi, haszysz, kokainę oraz znaczne ilości substancji psychotropowej znaleźli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w jednym z mieszkań na terenie powiatu goleniowskiego.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie w wyniku przeprowadzonego przeszukania ujawnili 23 marca 2023 r. w jednym z mieszkań przechowywane w specjalnie przygotowanych pojemnikach oraz woreczkach foliowych z zapięciem strunowym - susz roślinny oraz biały proszek. Przeprowadzone w toku śledztwa badania kryminalistyczne potwierdziły, że jest to środek odurzający w postaci ziela konopi innych niż włókniste, kokainy, haszyszu oraz substancja psychotropowa 3-CMC.
Jak ustalono, zatrzymany w tej sprawie mężcyzna umożliwiał użycie ww. substancji innym osobom, został on tymczasowo aresztowany. Nie był uprzednio karany. W toku czynności procesowych przyznał się do posiadania narkotyków, zaprzeczył, jakoby ułatwiał ich zażywanie.
Wobec mężczyzny prokurator rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Rejonowego w Goleniowie akt oskarżenia. Za zarzucone oskarżonemu przestępstwo posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności, zaś za ułatwienie użycia takiego środka lub substancji innym osobom do lat 3 pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!