Darmowe pociągi. Ale wiele osób na tym nie skorzysta

2022-09-22 11:27
Paweł Palica
2022-09-22 11:27

W ramach obchodzonego dzisiaj "Dnia bez samochodu" możemy teoretycznie jeździć pociągami PolRegio za darmo. W praktyce zapewne niewiele osób z tego skorzysta.

W Dzień bez Samochodu, w zamyśle pomysłodawców, w szczególny sposób promowane są inicjatywy poprawiające jakość powietrza i życia oraz optymalizujące wykorzystanie wszystkich dostępnych rodzajów transportu. Do akcji włączyło się między innymi Województwo Zachodniopomorskiego, stąd ogłoszono, że posiadacze samochodów będą dzisiaj mogli korzystać z szynobusów PolRegio za darmo.

Praktyczny wymiar ma to taki, że konduktorowi wystarczy okazać dowód rejestracyjny. Gorzej, że ulga dotyczy jedynie wpisanego do niego właściciela bądź współwłaściciela pojazdu, a członkowie jego rodziny już z bezpłatnego przejazdu skorzystać nie mogą. O tyle to zaskakujące, że takich wymogów nie ma choćby w Wielkopolsce czy Lubuskiem.

Naczelnik działu handlowego szczecińskiego PolRegio Norbert Wełyczko w rozmowie z Radiem Szczecin zapowiedział, że jeżeli akcja spotka się z dużą popularnością, to w przyszłym roku może być powtórzona i być może liczba osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów zostanie rozszerzona.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

jarek

odpowiedz
26.09.2022 10:26

super, za darmo dla wlascicieli aut, ktorzy w dudzie maja takie akcje