Dachowanie na S3 (AKTUALIZACJA)

2023-03-12 16:00
Sylwester Wasiak
2023-03-12 16:00

Pięć osób, w tym dwoje dzieci podróżowało samochodem osobowym, który kilkanaście minut po godzinie 15 dachował na trasie S3.

Do zdarzenia doszło na nitce prowadzącej w kierunku Szczecina o godzinie 15.10 na wysokości Goleniowa. Z pierwszych uzyskanych informacji od mł.asp. Dariusza Schachta, rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie wynika, że samochód osobowy zjechał z drogi i dachował. W aucie znajdowało się pięć osób, w tym dwoje dzieci. Na miejscu działają służby, dwa zastępy PSP Goleniów, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Wkrótce więcej informacji.

AKTUALIZACJA

Jak nas poinformował mł. asp. Dariusz Schacht, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie, dziś o godzinie 15.10 wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na 68 kilometrze trasy S3. W chwili przybycia pierwszego zastępu na miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy Skoda, którym podróżowało 5 osób, 3 osoby dorosłe i dwójka dzieci. Pojazd zjechał z drogi ekspresowej i wylądował w przydrożnym rowie. W chwili przyjazdu straży pożarnej wszyscy podróżujący byli poza pojazdem. Opuścili go z pomocą osób postronnych, które najechały na zdarzenie.
- Pierwsze podjęte działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i dezaktywacji pojazdu. Wraz z przybyciem straży pożarnej na miejscu zdarzenia pojawiły się dwa zespoły ratownictwa medycznego. Jeden z nich zajął się poszkodowaną 61-letnią kobietą, która skarżyła się na ból obojczyka i biodra, po przebadaniu została zabrana do szpitala, drugi zaś dwójką dzieci i ich matką, którzy po przebadaniu pozostali na miejscu zdarzenia. Na czas działań zablokowano jeden pas drogi ekspresowej w kierunku Szczecina – poinformował nas D. Schacht.
W działaniach udział brały dwa zastępy straży pożarnej z JRG Goleniów.

Foto: mł. ogn. Łukasz Bohdaniec

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!