Dąb Dębice z awansem

2020-05-09 19:18
Sylwester Wasiak
2020-05-09 19:18

Sezon piłkarski w niższych ligach został zakończony. „Awansowaliśmy zasłużenie” mówi trener Bartosz Stefański.

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja, rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.
- Decyzje o zakończeniu rozgrywek muszą jeszcze zatwierdzić zarządy poszczególnych wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, ale w obecnej sytuacji będzie to tylko dopełnieniem formalności – twierdzi Jan Bednarek, prezes ZZPN. Obrady zarządu ZZPN planowane są wstępnie na 14 maja.
Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Za układ końcowych tabel sezonu 2019/20 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskały awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.
- Zdrowie nas wszystkich jest najważniejsze – mówi Bartosz Stefański, trener Dębu Dębice, który jako jedyny z wszystkich drużyn powiatu goleniowskiego awansował do wyższej ligi. - Decyzja słuszna i jedyna możliwa. Bez względu na to, kto byłby na pierwszym miejscu to bym się z nią zgodził. O anulowaniu rozgrywek raczej od początku nie było mowy z uwagi na... pieniądze, gdyż wiązałoby się to z kosztami dla związków. My wygraliśmy z najgroźniejszymi konkurentami do awansu u siebie z Sarmata i na wyjeździe z Iną Ińsko. W całej rundzie zremisowaliśmy tylko jeden mecz, ostatni z Radovią...do tego zanotowaliśmy 12 zwycięstw. Co do przygotowań, 19 maja we wtorek spotykamy się na treningu. Nasza drużyna to kolektyw i to jest nasza siła. Zobaczymy, kiedy rozpoczną się rozgrywki. Przygotujemy się na pewno odpowiednio. Nie boimy się nikogo, szanujemy wszystkich. Nasza stabilizacja finansowa jest na odpowiednim poziomie m. in. dzięki wsparciu i zrozumieniu burmistrza Maszewa – powiedział B. Stefański.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!