Czytelniczka: Plac zabaw straszy wyglądem

2020-06-26 13:08
Katarzyna Adamiak
2020-06-26 13:08

Pani Natalia z Gryfic poprosiła naszą redakcję o interwencję. Chodzi o plac zabaw przy baszcie na ulicy Nadrzecznej.

ZDJĘCIE 1 z 4

- Plac zabaw straszy wyglądem, wszystko się sypie, ślizgawka jest niedostosowana dla małych dzieci. Bujawka stwarza zagrożenie, wystają z niej śruby. Piasek w piaskownicy nie nadaje się do zabawy, w dodatku go tam nie ma – napisała czytelniczka, dodając również, na placu brakuje huśtawek.

Dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Gryficach, do którego w imieniu pani Natalii zwróciliśmy się z interwencją, zapewnia w maju we wszystkich piaskownicach na terenie gminy, w tym także i na tym, o którym pisze czytelniczka, wymieniono piasek. Dodaje także, że pracownicy ZUK regularnie dokonują przeglądów placów zabaw.

- Sprawdzane jest, czy urządzenia nie są uszkodzone. W przypadku, kiedy trzeba coś naprawić, to jest to robione. Co roku usuwane są też, te elementy, których naprawić nie można, tak jest w przypadku elementów drewnianych – tłumaczy w rozmowie z redakcją Stanisław Hołubczak, który zapowiedział, że jeszcze dziś na placu zabaw pojawi się pracownik i dokona przeglądu urządzeń.

My przypominamy, że w sprawie placów zabaw mieszkańcy mogą na bieżąco interweniować do Zakładu Usług Komunalnych w Gryficach.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Emilia

odpowiedz
26.06.2020 22:48

Większość placów zabaw jest zaniedbanych. na Osiedlu bez barierki piaskownica, w japońskim smierdzi piasek jak sie nagrzeje. dobry lecz ubogi jest placyk przy Redze . Niestety wszystkie usytyowane tak ze w pełnym słońcu przez cały dzien

Leszek

odpowiedz
29.06.2020 21:39

Nie tylko plac zabaw.Ale też miejsca parkingowe będą oznaczone odpowiednio do obowiązujących przepisów Prawa o Ruchu Drogowym?Bo po pomalowaniu na niebiesko nic dalej nie zrobiono,a powinno być zrobione.Nie wiem czy ktoś ma nad tym nadzór?

Andrzej

odpowiedz
07.07.2020 17:03

Ten Pan zapomniał za co pobiera wynagrodzenie.Tak zaniedbanych Gryfic nie było od lat. Proponuję odpowiedzialnemu za ten bałagan jak i szefowi gminy zadbać o miasto,a do tego czasu zrezygnować z pobierania pensji