Czytelniczka: „Niedługo będzie tutaj dżungla”

2020-06-18 11:34
Katarzyna Adamiak
2020-06-18 11:34

Mieszkanka Gryfic za naszym pośrednictwem prosi o interwencję w sprawie zarośniętych trawników.

- Takie są trawniki między blokami na ul. Brackiej. Rośnie wszystko jak na drożdżach i nie długo będzie tutaj dżungla – napisała do naszej redakcji pani Katarzyna z prośbą o interwencję.

Jak tłumaczy dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Gryficach tereny zielone w mieście i na obszarach wiejskich koszone są według opracowanego wcześniej harmonogramu, do którego link podajemy poniżej.

- Na terenach miejskich trawniki koszone są średnio raz w miesiącu. Zgodnie z harmonogramem na tej ulicy, w rejonie B, koszenie zaplanowane jest na ten tydzień – informuje Stanisław Hołubczak i dodaje, że odbędzie się ono jeszcze dziś.

Harmonogram koszenia terenów zieleni i placów zabaw (miasto i wsie) na 2020 r. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze (8)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Sprawiedliwy

odpowiedz
18.06.2020 22:55

Zdaję sobie sprawę z tego że są ludzie którzy najchętniej wybetonowali by wszystkie tereny między blokami . Dżungla, mówiąc oględnie to czytelniczka lekko przesadza. Trawa w tym roku rośnie wyjątkowo szybko, więc należałoby zrozumieć stan. W ZUK-u pracuje garstka ludzi którzy każdego dnia ciężko pracują . Proponuję by czytelniczka odwiedziła Szczecin, być może zmieni zdanie w temacie dżungli na ul. Brackiej.

Marian Nietutejszy

odpowiedz
18.06.2020 14:10

Tak proszę Pani wygląda trawa, gdy człowiek jej nie uszkadza koszeniem :) ale wiem wiem cywilizowani ludzie wola beton, asfalt i wyschnięte kikuty traw na poboczu.

Ania

odpowiedz
18.06.2020 23:38

A ja walczę z mężem ,żeby kosić jaknajrzadziej. Trawa zatrzymuje wodę w glebie. Co z tego,że jest piękny trawnik jak robi się żółty i suchy. Uważam,że tam gdzie tylko się da , nie powinno się kosić trawy. Przynajmniej nie za często.

Leszek

odpowiedz
19.06.2020 06:47

A kleszcze co na to?

Sprawiedliwy

19.06.2020 06:47

Na kleszcze są odpowiednie preparaty które można nanieść na odzież lub ciało - i po kłopocie. A..., kleszcze w skoszonej trawie też sobie poradzą.

Kleszcz

19.06.2020 06:47

Mi tam obojętnie :) Czy wejdę na Ciebie z niskiej trawy czy z wysokiej, jak wieczorem się nie umyjesz i nie obejrzysz to wypije Twoja krew.

Z niepodal

19.06.2020 06:47

Przed kleszczami ratuj się sam . Ty i twoje psy i koty . Kobita się denerwuje , bo pranie sięga do trawy ? Żąda koszenia ? Niektóre podwyrza /celowo / na Brackiej , wyglądają jak prywatne wiejskie obejścia . Skoro tak intensywnie są używane do celów prywatnych / sznury z praniem / , to może w ramach dzierżawy wypuści to miasto mieszkańcom i wtedy -koś to pani sama ?Nawiasem - podwórka na Brackiej , to jest raj na ziemi w naszym miasteczku . Dużo zieleni , nawet ładnych drzew , plac zabaw dla dzieci , niektóre przejścia z równa nawierzchnią , dość dobrze utrzymane śmietniki . Szczęściarze .

Andrzej

odpowiedz
07.07.2020 18:26

Do zarządzania sprzętem,ludźmi trzeba mieć pojęcie.Nie wystarczy powielić harmonogram z poprzedniego roku.Panie Gryfice za Pańskich rządów giną,tu nic się nie robi- weź się pan do roboty.,pogoń odpowiedzialnych poszczególnych odcinków.Ostatecznie każdy z nas płaci tu podatki.