Czy czujesz się samotny, mimo że otaczają Cię ludzie? Projekt „Mniej niż 86%” – odwaga zmiany

2024-03-10 13:06
Karol Szumny
2024-03-10 13:06

„Mniej niż 86%” to innowacyjny projekt społeczny, który postawił sobie za cel walkę ze zjawiskiem samotności wśród młodzieży. O szczegółach informują nas przedstawicielki zespołu.

ZDJĘCIE 1 z 9

Co nas do tego skłoniło?

Naszą drogę rozpoczęła ankieta przeprowadzona wśród naszych rówieśników. Chciałyśmy lepiej zrozumieć, jak wielu z Nas, mimo licznych znajomości, odczuwa samotność. Wyniki były poruszające i stanowiły bodziec do działania. Ponadto nasze osobiste doświadczenia również skłoniły nas do działania w tym temacie. Więc postanowiłyśmy nie czekać, ani chwili dłużej i działać.

Co to za projekt?

"MNIEJ NIŻ 86%" to innowacyjny projekt społeczny, który postawił sobie za cel walkę ze zjawiskiem samotności wśród młodzieży. Chcemy udowodnić, że niezależnie od pozornej liczby znajomych, zwłaszcza w wirtualnym świecie mediów społecznościowych, nie musimy być samotni. Poprzez zaangażowanie społeczności i organizację wydarzeń, dążymy do zwiększenia świadomości oraz promowania głębszych relacji międzyludzkich - to nasza misja, to nasza rewolucja.

,,MNIEJ NIŻ 86%" to rewolucyjny projekt społeczny, który skupia się na zwalczaniu samotności wśród młodzieży. Celem jest udowodnienie, że pomimo tylko pozornej liczby znajomych,zwłaszcza w wirtualnym świecie mediów społecznościowych, nie musimy być samotni. Poprzez aktywne zaangażowanie społeczności i organizację wydarzeń, będziemy  dążyć do zwiększenia świadomości i promowania silniejszych więzi między nami- POKOLENIEM Z. Projekt jest realizowany w ramach olimpiady ,,Zwolnieni z teorii", która ma na celu nauczenie nas zarządzania i zmieniania naszych małych społeczności na lepsze.

Kto stoi za projektem?

To inicjatywa grupy uczennic XIV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi Szczecinie: Aleksandry Kałkowskiej, Amelii Reszki, Julii Jordan i Julii Głowali. Naszą mentorką i wsparciem w drodze do zmiany jest Pani Agnieszka Kacała Nasz nauczyciel Podstaw Przedsiębiorczości.

Co możemy razem osiągnąć?

Zapraszamy Cię do udziału w spotkaniu "ROZMOWY PRZY GARZE", które odbędzie się 19 marca w Domu Skandynawskim w Szczecinie, w godzinach 15:00 - 17:00. Będziemy mieć okazję do warsztatów prowadzonych przez doświadczonych psychologów, omówienia naszej wystawy oraz wspólnego przygotowania pizzy. To nie tylko okazja do rozmów na temat samotności i relacji międzyludzkich, to nasze wspólne działanie na rzecz zmiany. Jeśli chcesz wziąć udział to zapisz się u Nas poprzez Nasz profil na Instagramie.

Znajdź swoje miejsce: Konferencja o pokonywaniu samotności

Dołącz również do naszej konferencji, która odbędzie się 5 kwietnia w Szczecinie. Gościem specjalnym będzie Joanna Flis - pedagog, psycholog, psychoterapeutka systemowa w procesie certyfikacji, neuroterapeutka, szkoleniowiec i mówczyni. Związana z Uniwersytetem Szczecińskim, gdzie prowadzi badania nad rodzinami alkoholowymi. Od ponad dziesięciu lat pracuje w zawodzie terapeuty. Już wkrótce więcej informacji o konferencji znajdziesz na naszych mediach społecznościowych.

NASZ PODCAST „MNIEJ NIŻ 86%”

Prowadzimy również podcast, który możesz znaleźć na platformie Spotify. Wszystkie nasze konta w mediach społecznościowych są pod taką samą nazwą jak nasz projekt.

Dołącz do naszej rewolucji, aby razem walczyć z samotnością i budować mocniejsze więzi społeczne!

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!