Czwarta liga w koronawirusie

2020-06-23 15:51
Sylwester Wasiak
2020-06-23 15:51

Ustalono najważniejsze reguły czwartoligowych rozgrywek w nowym sezonie piłkarskim 2020/21.

Jak poinformował Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej, w miniony czwartek odbyła się wideokonferencja prezesa ZZPN Jana Bednarka z przedstawicielami klubów IV ligi.
- Chcieliśmy poznać zdanie działaczy na temat rozgrywek, terminarza spotkań oraz liczby drużyn w IV lidze w kolejnych sezonach. Jako związek nie chcemy niczego klubom narzucać, wsłuchujemy się w opinie i wychodzimy im naprzeciw. W przypadku, gdy nie było jednomyślności zarządziliśmy głosowanie – mówi Jan Bednarek.
Co ustalono?
W sezonie 2020/21 rozegrane zostaną dwie pełne rundy. Pod rozwagę brana była propozycja, aby po rozegraniu pierwszej rundy dokonać podziału tabeli na dwie grupy, mistrzowską i spadkową. Przyjęcie takiego wariantu oznaczałoby zmniejszenie liczby kolejek w całym sezonie z 42 do 30 lub 31. W głosowaniu pomysł przepadł.
W sezonie 2021/22 rywalizować będzie 20 zespołów. Dopiero w sezonie 2022/23 IV liga powróci do rywalizacji z udziałem 18 drużyn.
Przedstawiciele klubów zwrócili się z prośbą, aby w tym roku wydłużyć okres grania aż do połowy grudnia. W ostatnich latach pozwalały na to warunki atmosferyczne. Argumentowano, że dzięki rozegraniu kolejek ligowych w grudniu uniknie się konieczności wyznaczania wiosną kolejek ligowych w środku tygodnia. Związek uwzględni tą propozycję w terminarzu rozgrywek. Grudniowe kolejki będą rozegrane w przypadku odpowiednich warunków atmosferycznych.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!