Droga Goleniów-Maszewo przejdzie generalny remont?

2021-05-02 6:00
Sylwester Wasiak
2021-05-02 6:00

Czy możemy liczyć na gruntowny remont drogi Goleniów-Maszewo? Mamy odpowiedź Zarządu Dróg Wojewódzkich…

- Poważniejsze wyboje i ubytki na drodze wojewódzkiej nr 113 uzupełnia się w tej chwili „masą na zimno”, którą można wbudowywać w temperaturze poniżej 0 st. C. Takie remonty Rejony Drogowe, a w tym przypadku służby drogowe obwodu dróg w Nowogardzie, przeprowadzają we własnym zakresie. Masa kładziona na zimno nie uszczelnia nawierzchni w takim stopniu jak mieszanki bitumiczne kładzione na gorąco. Jeśli woda penetruje takie miejsce, to po kilku dniach przy przymrozkach, znów powstają ubytki. Remonty takie są doraźnym rozwiązaniem, które pozwala na ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Dlatego w tej chwili prowadzona jest już procedura wyłonienia wykonawcy remontów emulsją i grysami w technologii „na gorąco”. Po wyłonieniu wykonawcy ubytki te zostaną zabezpieczone trwale. Natomiast przebudowa drogi zostanie ujęta w planach zadań jednorocznych w latach następnych. Po podziale na odcinki będą one przebudowywane w ramach przyznanych środków finansowych na to zadanie – odpowiedziała nam Anna Radziwonowicz, specjalista w Wydziale Planowania i Rozwoju Sieci Drogowej Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Małgorzata

odpowiedz
02.05.2021 09:39

Proponuję by ktoś, kto decydyje o kolejności dróg do remontu przejechał się kilkukilometrowym odcinkiem drogi (w gminie Osina) od S6 do Węgorzy.

Michał

odpowiedz
02.05.2021 15:15

Ubytki to nie wszystko jest jeszcze oznakowanie ,które trzeba zmienić tj ograniczenie prędkości, zakaz wyprzedzania i teren zabudowany. Widoczność przy włączeniu się do ruchu na drogę 113 z bocznych ulic jest bardzo słaba a nadmierną prędkością już jadący dw stwarzają bardzo duże zagrożenie i jak na razie po zgłoszeniach nic z tym nie robią.

Daniel

odpowiedz
02.05.2021 17:51

Zapraszam na przejażdżkę drogą w Mostach. Od krzyżówki przy kościele do dworca PKP. Ta droga jest w opłakanym stanie. Można koło urwać, a chodniki to szkoda gadać, można nogę złamać. Progi zwalniające przy ZSP Mosty się rozpadły, walają się po całej drodze. Droga jest cerowana jak skarpetki.

Marek

odpowiedz
04.05.2021 22:54

Pan burmistrz i Pani przewodnicząca może powinni wziąć sprawy w swoje ręce. To jest kpina, w województwie remontuje się teraz drogi dla turystów, ale o mieszkańcach małych miasteczek się nie pamięta, szczególnie jeśli ta droga naprawdę jest ważna bo jest dojazdem do pracy, do szkoły. Maszewo zawsze musi być zadowalać ochłapami, czas przestać być bezproblemowym i to chyba my mieszkańcy musimy sami zawalczyć o tą drogę.

Ewa

odpowiedz
20.06.2021 12:46

Zaprasza panią z drogówki aby przejechała się po drodze starej z Maszewa na Chociwel tam droga nie była remontowana przez kilka lat i chyba nie będzie bo po co jeśli tam są tylko wioski