Czekają na oferty

2023-04-15 12:30
Sylwester Wasiak
2023-04-15 12:30

Poszukiwani są inwestorzy, którzy wybudują stacje paliw i obiekty gastronomiczne pod Przybiernowem.

Postępowanie prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i dotyczy Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) Przybiernów Zachód i Wschód na drodze ekspresowej S3. Oferty można składać do końca czerwca. Przyszły dzierżawca wybuduje na nich stacje paliw i obiekty gastronomiczne. Czas dzierżawy przewidziany umową to 20 lat. MOP-y Przybiernów posiadają obecnie parkingi i toalety, z których mogą korzystać kierowcy. Na stację paliw i gastronomię zabezpieczona jest odpowiednia rezerwa terenu.
Jest to już drugie postępowanie w sprawie tych inwestycji. W kwietniu ubiegłego roku do pierwszego przetargu na dzierżawę MOP-ów Przybiernów żaden podmiot nie złożył ofert.

Jak informuje GDDKIA, w przetargu będą mogły wystartować podmioty, które prowadzą minimum trzy stacje paliw i uzyskały średnioroczny przychód za ostatnie 2 lata nie mniej niż 10 mln zł. Kryterium wyboru ofert będzie wysokość czynszu podstawowego, który nie może być niższy niż 15 tys. zł dla jednego obiektu. Dodatkowo dzierżawca będzie płacił czynsz od przychodu - 1 proc. od sprzedaży paliw i 4 proc. od pozostałej działalności. Opłaty te trafią bezpośrednio do Krajowego Funduszu Drogowego.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

jarek

odpowiedz
16.04.2023 13:30

uzyskały średnioroczny przychód za ostatnie 2 lata nie mniej niż 10 mln zł-wytlumaczy ktos? Bo debilne mnie sie to wydaje. I jeszcze procent od PRZYCHODU, pejsowato mi to brzmi