„Czarny weekend” w klasie okręgowej

2024-03-25 5:57

Orzeł Łoźnica, Masovia Maszewo i OKS Center MD Goleniów nie zdobyły choćby punktu w minionej kolejce rozgrywek w klasie okręgowej.

Orzeł Łoźnica - Gryf Kamień Pomorski 0:4
Piłkarze Orła Łoźnica w 18 kolejce rozgrywek doznali pierwszej porażki w sezonie przed własną publicznością, ulegając Gryfowi Kamień Pomorski 0:4. Goście do przerwy prowadzili 1:0 po golu strzelonym już w 2 minucie. W drugiej połowie Gryf podwyższył prowadzenie w 60 minucie, a sześć minut później boisko w ekipie gospodarzy musiał opuścić Krzysztof Ziętala, który ujrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. W 80 minucie Orzeł grał już w „dziewiątkę” po czerwonej kartce dla Michała Adamskiego. Dwie minuty później goście zdobyli trzecią bramkę, a w doliczonym czasie gry ustalili rezultat spotkania na 4:0. Orzeł z dorobkiem 39 punktów zajmuje piąte miejsce w tabeli.

Iskra Golczewo - OKS Center MD Goleniów 3:2 (1:2)
Bramki: Moroz - 2
Piłkarze OKS doznali niespodziewanej porażki w Golczewie z tamtejszą Iskrą, która do tego spotkania nie wygrała jeszcze meczu w rozgrywkach ligowych, a po 17 kolejkach miała na swoim koncie zaledwie jeden punkt.
Sobotni mecz rozpoczął się od prowadzenia Iskry w 25 minucie. OKS szybko, bo po dwóch minutach doprowadził do remisu, a po kolejnych trzech minutach prowadził 2:1. Obie bramki strzelił Moroz. Wynikiem 2:1 dla gości zakończyła się pierwsza część spotkania.
W drugiej połowie gospodarze w 55 minucie doprowadzili do remisu, a w końcówce spotkania zdobyli zwycięską bramkę i po 18 kolejkach rozgrywek mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w lidze. OKS po tym spotkaniu zajmuje 9 lokatę z dorobkiem 22 punktów.

Rega Trzebiatów - Masovia Maszewo 4:2
Bramki: Pustelnik – 2
Piłkarze Masovii przegrali na wyjeździe z aspirującym do awansu Gryfem Kamień Pomorski 2:4. Gospodarze w 12 minucie wyszli na prowadzenie po skutecznie wykonanym rzucie karnym. Masovia osiem minut później doprowadziła do wyrównania. Przed przerwą Gryf ponownie jednak wygrywał po golu strzelonym w 36 minucie spotkania. W drugiej połowie kluczowe dla końcowego rezultatu okazały się początkowe minuty. Ekipa z Kamienia Pomorskiego w 48 i 54 minucie zdobyła dwa gole. Goście odpowiedzieli tylko jednym trafieniem w 79 minucie meczu i spotkanie zakończyło się wygraną Gryfa 4:2. Masovia ma na koncie 24 punkty i zajmuje siódme miejsce w tabeli.