Coraz większy ruch w powietrzu. Lotnisko w Goleniowie wraca na dobre tory

2022-07-25 18:05
Paweł Palica
2022-07-25 18:05

W pierwszym kwartale 2022 roku polskie lotniska obsłużyły ponad 5,7 mln pasażerów, czyli 440% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wzrost widać także w przypadku portu lotniczego Szczecin - Goleniów.

Dramatyczny spadek "obrotów" nasze lotnisko, jak wszystkie inne, odnotowało po wprowadzeniu koronawirusowych obostrzeń w 2020 roku. I o ile wówczas w pierwszym kwartale roku przez jego terminale przeszło ponad 92 tysiące podróżnych, tak w 2020 r. liczba ta spadła do zaledwie 11917. Obecnie tendencja jest wyraźnie wzrostowa, choć do normy sprzed wprowadzenia ograniczeń jeszcze daleko - w tym roku lotnisko w pierwszym kwartale obsłużyło ponad 59 tys. pasażerów. 

To efekt tego, że do Goleniowa powrócili niemal wszyscy przewoźnicy, którzy wcześniej wykonywali z niego loty. Goleniowski port lotniczy dzięki temu zajmuje obecnie 9. miejsce w zestawieniu polskich portów lotniczych. Na pierwszym miejscu jest oczywiście warszawskie Okęcie z wynikiem ponad 2 mln pasażerów.

Co ciekawe, w ostatnich dniach dzięki odbywającemu się pod Kołobrzegiem Sunrise Festival i przybywającym na tę imprezę gościom w Goleniowie obsłużono dodatkowe 64 operacje lotnicze.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!