Coraz bliżej Zachodniej Obwodnicy Szczecina. Dobre wieści dla kierowców z Goleniowa

2022-06-14 9:51
Paweł Palica
2022-06-14 9:51

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał już najkorzystniejsze oferty w przetargu na opracowanie projektu budowlanego dla Zachodniej Obwodnicy Szczecina (ZOS).

Przetarg był podzielony na dwa zadania: pierwsze od Kołbaskowa do Polic oraz drugie od Polic do Goleniowa. Jak informuje GDDKiA, dla obu zadań jako najkorzystniejsza została wybrana oferta firmy Transprojekt Gdański. Wartość wybranej oferty dla zadania pierwszego to 13,28 mln zł, a dla drugiego - 22,12 mln zł. Gotowe mają być one za 15 miesięcy.

Ważniejsza z naszego punktu widzenia część dotyczy odcinka Police - Goleniów o długości 23,41 km, który zawiera planowany tunel pod Odrą o długości ok. 5 km. 

Drugi tunel na Pomorzu Zachodnim 

Zachodnia Obwodnica Szczecina będzie miała łączną długość ok. 48,6 km. Ominie aglomerację szczecińską od zachodu i północy. Droga na wysokości Polic i wsi Święta przejdzie pod Odrą tunelem.   

Szczególne znaczenie będzie miała dla położonych na północ od Szczecina Polic. Obecnie, aby dojechać z Polic do węzła S3/S6 Goleniów Północ, trzeba przejechać 58 km. Po wybudowaniu obwodnicy trasa ta skróci się do 23 km, a czas przejazdu kilkukrotnie. Z centrum Szczecina wyprowadzona zostanie znacząca część ruchu samochodowego, w tym pojazdy jadące do zakładów chemicznych w Policach.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!