Co z komunikacją miejską w Gryficach?

2020-06-01 11:47
Tomasz Krupecki
2020-06-01 11:47

Kursy komunikacji Miejskiej w Gryficach w czasie pandemii koronawirusa zostały zawieszone praktycznie w całości. Niektórzy mieszkańcy, zwłaszcza starsi potrzebują autobusu miejskiego do codziennego funkcjonowania. Już wiemy, kiedy uruchomione zostaną wszystkie kursy.

Komunikacja miejska w Gryficach jest szczególnie ważna dla ludzi starszych. Dziś, do naszej redakcji zadzwoniła pani Krystyna, mieszkanka osiedla XXX-lecia w Gryficach z prośbą o pomoc. - Nie mamy jak dojechać do szpitala na rehabilitacje - mówi nasza czytelniczka. - Nie mamy samochodów, a na piechotę nie dojdziemy. Prosimy o jak najszybsze uruchomienie kursowania autobusu miejskiego - mówi pani Krystyna.

Linię komunikacji miejskiej w Gryficach obsługuje PKS Gryfice. Prezes Zygmunt Dziewguć, w rozmowie z reporterem SuperPortalu24 powiedział, że firma ma przygotowany autobus i czeka na zielone światło z Urzędu Miasta. Dlatego, że to miasto decyduje o ilości kursów. Prezes przekazał również, że obecne przepisy zezwalają na zajęcie wszystkich miejsc przez pasażerów.

Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł przekazał nam informacje, że od środy komunikacja miejska zostanie odmrożona. Autobusy miejskie będą jeździć zgodnie z rozkładem sprzed zmian spowodowanych przez pandemię koronawirusa.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!