Co się dzieje z sygnalizacją na ul. Szkolnej?

2020-06-27 7:58
Sylwester Wasiak
2020-06-27 7:58

Od kilku dni nie działa sygnalizacja na skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Bohaterów Warszawy. Jest tam niebezpiecznie – alarmuje nasza czytelniczka.

Wczoraj do naszej redakcji wpłynął list jednej z mieszkanek Goleniowa. Jego treść prezentujemy poniżej:
„Piszę do Państwa z prośbą o zainteresowanie tym tematem, na tyle ile to możliwe. Chodzi o niedziałającą dokładnie ósmy dzień sygnalizację świetlną na jednej z głównych „arterii” miasta Goleniów, mianowicie skrzyżowanie ulic Szkolnej i Bohaterów Warszawy. Jest to prawdopodobnie najbardziej ruchliwe skrzyżowanie w Goleniowie otoczone z każdej strony przejściem dla pieszych, których sygnalizacje oczywiście również nie działają. Mam nieszczęście wyjeżdżać z drogi podporządkowanej w tym przypadku codziennie rano, i aby wyjechać na główną drogę trzeba liczyć albo na cud, albo życzliwość innych kierowców. Dodam, że taka sytuacja, gdy sygnalizacja nie działa zdarza się notorycznie, przynajmniej raz w miesiącu, choć sygnalizacja jest stosunkowo nowa. Jest to niezrozumiałe, że nikt nie podejmuje żadnych kroków, aby raz na zawsze usunąć tę usterkę, nie mówiąc o odpowiedzialności której zapewne nie poniesie nikt. Piszę do Redakcji, ponieważ nie mam pojęcia do kogo się zwrócić w tej sprawie, a jeśli dojdzie do całkiem realnej tragedii w tym miejscu, będzie za późno na to, by zwrócić się do kogokolwiek”- pisze jedna z naszych czytelniczek.
Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Gminy w Goleniowie, problem niedziałającej sygnalizacji jest dobrze znany. Przyczyną jest awaria sterownika, który został już zdemontowany i wysłany do producenta. Niestety nie wiadomo, kiedy zostanie on naprawiony, w związku z powyższym, póki co trzeba w tym miejscu zachować większą ostrożność.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!