Co dalej z wyrwą w zabytkowym murze?

2024-01-22 19:05
Sylwester Wasiak
2024-01-22 19:05

Gmina Goleniów podjęła dziś pierwsze kroki w sprawie naprawy uszkodzonego fragmentu zabytkowego muru obronnego. Ile może potrwać?

Jak informują władze gminy Goleniów, we wtorek 23 stycznia, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Goleniowie rozpocznie właściwe zabezpieczenie terenu. Zgodnie z przepisami Gmina Goleniów powiadomiła o sprawie konserwatora zabytków, który nadzorować będzie wszelkie prace związane z odbudową muru.
Jednocześnie Gmina wystąpiła do firmy architektoniczno–budowlanej, specjalizującej się w pracach konserwatorskich zabytków o wykonanie dokumentacji projektowej odbudowy muru oraz kosztorys. Firma zrobi również odwierty i badania geologiczne w celu ustalenia przyczyny uszkodzenia muru. Dopiero po otrzymaniu dokumentacji projektowej, Gmina wystąpi z wnioskiem do Rady Miejskiej o zabezpieczenie w budżecie środków na odbudowę murów. Wtedy będzie możliwość rozpoczęcia budowy.
- Nie jesteśmy w stanie przewidzieć dokładnie ile czasu zajmie odbudowa. Ze względu na nadzór konserwatorski, może potrwać od kilku – do kilkunastu miesięcy. Pewne jest to, że fragment zabytkowego muru obronnego odtworzony zostanie tak szybko, jak to będzie możliwe – poinformowały władze gminy Goleniów za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!