Co dalej z trzebiatowskim budżetem?

2021-01-14 9:43
Adam Litwinowicz
2021-01-14 9:43

Już dzisiaj o godzinie 11:00 w trakcie zdalnej sesji Rady Miejskiej w Trzebiatowie rajcy pochylą się nad budżetem. Czy go jednak uchwalą?

W trakcie wczorajszego programu na żywo - Studio SUPERPORTALU 24 radna Irena Pietrzykowska apelowała do swoich koleżanek i kolegów z Rady, aby ci spojrzeli na potrzeby społeczności gminy Trzebiatów. - Jeżeli budżet nie zostanie uchwalony, bo może sesja będzie przerwana (...) to jutro ważą się losy naszej gminy – zwróciła uwagę Irena Pietrzykowska. - Chciałam zaapelować do wszystkich radnych, że czasami dobrze zrobić krok w tył, aby pójść do przodu. Ja w tym momencie apeluję głównie do Koalicji Polskiej, bo wiadomo, że tu jest największy opór (…) Jeżeli nie ugną się ci radni i będą forsować zmiany, które zgłosili na ostatnią chwilę, to jutro będzie taki chaos, będzie tyle poprawek do wniesienia, nie wiem czy w końcu się nie pogubimy i sami nie będziemy wiedzieli nad czym głosujemy – apelowała. - Uważam, ja uważam, że w tej sytuacji powinniśmy głosować projekt budżetu zaproponowany przez pana burmistrza z jego autopoprawkami, bo trzeba pamiętać, że zmiany w budżecie są możliwe w ciągu całego roku (…) Jeżeli ktoś się upiera, że dzisiaj i teraz, że moje ma być wpisane no to jest jeden wielki znak niewiadomej – podkreślała radna.

Oglądaj STUDIO SUPERPORTALU24 z udziałem radnej Ireny Pietrzykowskiej (kliknij tu)

Komentarze (8)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kalina

odpowiedz
14.01.2021 14:27

Mówi Pan , żłobek potrzebny w Trzebiatowie a pomieszczenia na Daszyńskiego przeznaczacie na polepszenie warunków pracy pracowników OPS .Co za bzdura

Róża biała

14.01.2021 14:27

Swoi mają mieć gorzej niż inni ?

wyborca

odpowiedz
14.01.2021 10:32

Prawo, normy, uczciwość no i sprawiedliwość - koszt obsługi śmieci wzrósł od stycznia. Ile za śmieci płaciła Pani Radna w ubiegłym roku, za ile osób i ile będzie płaciła w tym roku. Kto korzysta z tych opłat, na co te pieniądze idą. Być może zwykła ludzka uczciwość pomoże w problemach budżetowych gminy. Być może potrzebna jest jasna transparentna polityka finansowa w gminie. Kto, komu i dlaczego. Może znikną z okien wystawowych napisy "do wynajęcia", "likwidacja "itp.

Pytek

odpowiedz
14.01.2021 12:52

Czy tylko ja odbieram, że stwierdzenie Pani Pietrzykowskiej : "...Jeżeli nie ugną się ci radni i będą forsować zmiany, które zgłosili..." brzmi nieomal jak groźba?

Lech

odpowiedz
14.01.2021 20:02

Obserwuję na bieżąco działania nasze rady, i przyznać muszę, że straszenie przez RADNĄ Pietrzykowski,nie ma społecznych podstaw a jedynie dość sprytnie zakamuflowana prywate, które narazi gminę na poważne straty, ale to sprawa dla ABW i CBS.,oby tylko radni nie dali się całkowicie omamic.

W mordę

14.01.2021 20:02

Czy Tobie Lechu nie podpowiadał RUS ?

Janek

odpowiedz
14.01.2021 22:33

Pozabierać z wyn nagrodzeni przeznaczyć na bzdury. Nic nie myślą o pozyskiwaniu funduszy unijnych. Gmina zupełnie nieprzygotowana do składania wniosków bo brak planów , projektów c środków własnych. radni Krychowiak i Sobczak to kosmici! Ciekawe czy za rok nasza gmina całkiem padnie!!

Ogniomistrz

odpowiedz
15.01.2021 18:48

Ratuj się kto może , Wszyscy do wody - gmina płonie!!!!!!